SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

VakıfBank, ligde 9. kez mutlu sona ulaşmak için sahaya çıkacağı final etabı ikinci devresi ilk maçında 28 Nisan Cuma günü saat 17.00'de Eczacıbaşı VitrA ile karşılaşacak. Tarihinde 8 Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi şampiyonluğu bulunan VakıfBank, 9'uncu kez mutlu sona ulaşmak için Ankara'da.

İzmir'de oynanan final etabı ilk devresindeki üç maçını da kazanarak 8 puanla ikinci devreye namağlup lider gelen sarı siyahlılar, ikinci devre ilk maçında 28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 17.00'de Eczacıbaşı VitrA ile karşılaşacak. Eczacıbaşı VitrA ile İzmir'de oynadığı ilk karşılaşmayı VakıfBank, 3-0'lık sonuçla kazanmıştı.

VakıfBank, şampiyonu belirleyecek final etabı ikinci devresinde cumartesi günü saat 17.00'de Galatasaray Daikin ve pazar günü saat 17.30'da Fenerbahçe Grundig ile karşılaşacak. VakıfBank, ilk maçlarda sarı kırmızılıları 3-2, sarı-lacivertlileri ise 3-1 mağlup etmişti.

Final etabı ikinci devresi öncesinde görüşlerini dile getiren VakıfBank'ın Başantrenörü Giovanni Guidetti, “İlk devre sonunda yakaladığımız üç puanlık avantaj, sadece ilk maçları iyi oynadığımızı gösteriyor. Bunun dışında lider durumda olmamızın ikinci devre öncesinde başka bir anlamı yok. Önümüzde yine kazanmak zorunda olduğumuz üç zor maç bulunuyor ve şampiyonluk için her maçı kazanmak dışında bir senaryomuz yok. Bu hafta sonu Ankara'da oynayacağımız her maç, artık gerçek final anlamında. Buraya kadar getirdiğimiz Türkiye Ligi'ni, şampiyon olarak tamamlamak dışında başka bir düşüncemiz bulunmuyor” diye konuştu.