SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor silbaştan

Trabzonspor yönetimi, ‘ederini bulan gider’ fikrini benimseyip kadroyu yeni baştan kurmak istiyor. Teknik direktör olarak gönülde yatan isim ise Rumen Mircea Lucescu...

10:06 -
Trabzonspor silbaştan

Trabzonspor da Galatasaray gibi yeni kadro yapılanmasına hazırlanıyor. Kadro kalitesinden rahatsız olan Başkan Muharrem Usta, kaptan Onur Kıvrak dahil, değerini bulan herkesin satılması talimatını verdi. Onur, Erkan,M. Ekici, Cardozo, Cavanda ve Özer'in satışından 22 milyon Euro'luk rekor bir gelir hedefleniyor. Kiralık oynayan Marko Marin ve Salih Dursun'un da bonservisleri alınmayacak.

2018'DE ŞAMPİYON OLACAK KADRO

Usta ve yönetimi, önümüzdeki sezon 50. yaşını kutlayacak ve yeni mabedi Akyazı Stadı'na geçecek Trabzonspor'un iddialı bir durumda olmasını istiyor. Bu plan doğrultusunda 2016-17 sezonunda iyi bir iskelet kurulup, 2017-18 sezonunda şampiyonluk parolası ile yepyeni bir Trabzonspor sahne alacak. Takım içinde yaşanan krizleri de artık Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın yönetecek.

YÖNETİM MIRCEA LUCESCU'YU İSTİYOR

Oyuncu satışından gelecek gelir yeni kadronun kurulmasına harcanacak. 8 transfer yapacak Muharrem Usta yönetimi, bunların en az 2'sinin ‘dünya yıldızı' olmasını istiyor. Sponsorluk anlaşmaları, Akyazı Stadı'nın isim hakkının devredilmesiyle transfer bütçesinin daha da artırılması gündemde. Yönetimin, teknik direktör olarak istediği isim ise tıpkı Galatasaray gibi Mircea Lucescu'dan başkası değil.

Son güncelleme: 10:07 27.04.2016