SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsun Stadı’nda sona doğru

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 145 milyon TL'ye mal olacak 33 bin 919 seyirci kapasiteli Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun yüzde 77'si tamamlandığını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde yaptırdığı 140 bin metrekare alanda yapılan stadın restaurantları, alışveriş merkezi ve locaları ile bir yaşam merkezi haline geleceğini belirten Bakan Kılıç, inşaatta sona yaklaşıldığını vurguladı.
UEFA 2020 standartlarına göre yapılan inşaatın çatı bölümünde yapımın sürdüğünü, montaj çalışmaları sürdüğünü bildiren Bakan Kılıç, merdiven korkuluğu, cam, kapı, ahşap, granit tezgah imalatları, vitrifiye, sıhhi tesisat armatürleri ile klima santrallerinin takıldığını söyledi.
Kılıç, dış cephe modüler sistem panelleri ile koltuk imalatı önümüzdeki hafta başlayacağını, koltukların kırıllmasının engellemek sağlamlığının test edildiğini belirtti.
Samsunspor yönetimi, teknik heyet ve futbolcular bugün yeni stadı gezerek incelemelerde bulundu. Gelecek sezon maçlarını oynayacakları statta incelemelerde bulunan Samsunsporlu futbolcular, stada hayran kaldı.