SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario Gomez’e dev talip

Mario Gomez, Beşiktaş'ta kalıp kalmama konusundaki nihai kararını 9 Mayıs'ta verecek. Manchester City'nin Alman golcü için temasta olması yıldız oyuncunun aklını karıştırıyor.

Güncellenme: 08:08, 27/04/2016
Mario Gomez’e dev talip

Serie A ekibi Fiorentina'dan kiralık olarak Beşiktaş'a katılmasının ardından Siyah-Beyazlı formayla patlama yapan Mario Gomez'in, geleceğiyle ilgili olarak önemli gelişmeler yaşanıyor.

Kara Kartal'a 2017 yılına yani İtalyan ekibindeki sözleşmesinin bittiği döneme kadar kiralanan Alman futbolcunun, menaceri Uli Ferber aracılığıyla ikinci kez Fiorentina'nın kapısını çalarak, “Sizinle olan bağımı koparın. Sözleşmemi fesh edin” talebinde bulunduğu öğrenildi. Bu konuda Floransa kulübüne yaptığı, ilk teklifin geri çevrilmesi sonrasında ikinci kez, “Gelecek yıldaki alacağım 7,5 milyon Euro'ya karşılık bonservisimi verin” diyen başarılı futbolcunun, bu konuda yine olumsuz yanıt aldığı ve Euro 2016 öncesinde yine boşa çıkamadığı bildirildi.

Sadece Fiorentina'ya dönebilecek

Fanatik’in haberine göre, bu gelişme sonrasında Beşiktaş'la yaptığı kontratı sürdürmek zorunda kalan Mario Gomez, bu konuda 9 Mayıs'a kadar Siyah-Beyazlılar'a, ‘Ya tamam ya devam' cevabını verecek. 8 Mayıs'ta Türk Telekom Arena'da oynanacak Galatasaray derbisi sonrasında Siyah-Beyazlı idarecilerle masaya oturacak olan Gomez, eğer Kara Kartal'da gelecek sezon yola devam etmeyeceği yönünde görüş bildirirse, sözleşmesindeki özel madde sebebiyle sadece Fiorentina'ya geri dönebilecek. Bu ihtimal dahilinde Fiorentina, 2016-17 sezonunun başında ya da ara transfer döneminde Gomez'i başka bir kulübe satarsa bonservisin yüzde 30'unu Beşiktaş alacak.

City aklını karıştırıyor

Gelecek sezon İngiltere Premier Lig ekibi Manchester City'nin başına geçecek olan Katalan teknik direktör Pep Guardiola'nın; Gomez'i bu takıma götürmek istediği iddialarının Süper Mario'nın aklını karıştırdığı belirtildi. Başarılı futbolcunun, Fiorentina ve Beşiktaş'ın arasındaki kendisini bağlayıcı durumu bu sebepten dolayı iptal etmeye çalıştığı ifade edildi.