SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Galatasaray’ın İtalya Serie A takımlarından Inter’e sattığı Felipe Melo, özel hayatı ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Inter’de pek de istediği gibi bir sezon geçiremeyen Felipe Melo, futbolun hayatını kurtardığını söyledi. Oldukça kötü bir mahallede büyüdüğünü söyleyen Brezilyalı futbolcu şunları söyledi:

“Futbolun hayatımda çok önemli bir yeri var. Futbolcu olmasaydım katil olurdum. Çünkü oldukça kötü bir mahallede yetiştim. Uyuşturucu ve silah satıcılarının yer aldığı bir bölgeydi. Bazen sabah antrenmana gider, akşam döndüğümde bir arkadaşımın ölmüş olduğunu öğrenirdi. Beni böyle bir hayata girmekten futbol kurtardı.”

“BABAM ÇOĞU ZAMAN ÇİFT VARDİYA ÇALIŞIRDI”

Futbol ve suç dünyası arasında seçim yapmak zorunda olduğunu belirten Melo “Yaşamak için iki yolum vardı. Ne mutlu bana ki futbolcu olabildim. Babam bizi bu hayattan kurtarmak için çoğu zaman çift vardiya çalıştı. Onun emeklerini hayatta ödeyemem” dedi.

Aile kavramına çok önem verdiğini de sözlerine ekleyen Brezilyalı futbolcu “Benim için önce Tanrı, daha sonra da babam, eşim ve çocuklarım gelir. Onlar olmasa şu anda bulunduğum yerde olamazdım” şeklinde konuştu.