SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Yolumuza devam edeceğiz”

“Yolumuza devam edeceğiz”

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menejer Yardımcısı Ömer Onan, Avrupa basketbolunda ULEB ile FIBA arasındaki yaşanan sıkıntılardan bahsederek yollarına Euroleague’de devam etmek istediklerini söyledi.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menejer Yardımcısı Ömer Onan, Avrupa basketbolunda ULEB ile FIBA arasındaki yaşanan sıkıntılardan bahsederek yollarına Euroleague'de devam etmek istediklerini söyledi.

Ülkert Sports Arena'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Ömer Onan, “Biz Euroleague'de devam edeceğiz. FIBA ile ilgili olaylarda herkes belli baskılara maruz kalıyor. Fakat biz 40 takımlı Euroleague ve Euro Cup'ın olduğu organizasyondan bahsediyoruz ve bunun basketbolu daha ileriye taşıyacağını düşünüyoruz. Euro Cup'ta Türk takımları ve başka takımları oynatmadıkları sürece hep birlikte hareket ederek bu tehditlere boyun eğmeyeceğiz biz bunu kulüp olarak böyle söylüyoruz. NBA'den sonra en iyi basketbol organizasyonudur Euroleague ve Euro Cup.” dedi.

Ömer Onan, takımlarının hedeflerinden de bahsettiği açıklamasında, “Biz Fenerbahçe olarak koyduğumuz hedeflere doğru gidiyoruz. Plan yaparken uzun süreli planlar yapıyoruz. O yüzden Avrupa'nın en büyük koçu ile çalışıyoruz. Biz istiyoruz ki her sene Final Four oynayalım. Bu takımın oluşturulmasını sağlayan başkan ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Son olarak 28 Nisan'da Trabzonspor Medical Park ile deplasmanda oynayacakları maç hakkındaki bir soruyu da cevaplayan Ömer Onan, “Benim bildiğim maç seyircisiz oynanacak. Biz ekstra bir önlem almayacağız. Emniyet güçleri gerekli önlemleri alır zaten. İnsan üzülüyor. Hepimiz sporun içindeyiz. Bırakın bizim oyuncularımızı kendi oyuncuları için bile çok zor bir atmosfer var. Trabzon güzel bir şehir ve hep güzellikleri yaşamak istiyor insan.” şeklinde konuştu.