SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Riekerink’ten Selçuk’a büyük övgü

Riekerink’ten Selçuk’a büyük övgü

Hollandalı teknik adam, Selçuk İnan'a sarılıp “Sen sadece yıldız bir oyuncu değilsin, aynı zamanda yıldız bir kaptansın" dedi.

Süper Lig'de 63 gün aradan sonra Kasımpaşa maçı ile birlikte 3 puanı hatırlayan Vatan’da yer alan habere göre, Galatasaray’da sahanın kilit ismi kaptan Selçuk İnan'dı… Milli oyuncu sakatlığını tam olarak atlatamasa da hafta boyunca ağrılarla mücadele etti ve sonunda iğne tedavisi ile sahaya çıktı. Wesley Sneijder'in de yokluğunda sorumluluk alan ve takımını yalnız bırakmak istemeyen kaptan, şık golünün ardından da yedek kulübesinde hocası Jan Olde Riekerink'e koştu…

Selçuk’un iğne ile sahaya çıkmaya karar vermesi üzerine takımdaki bazı isimlerin de sakatlıklarına rağmen iğne ile ağrılarına rağmen oynadığı öğrenilirken teknik patron Riekerink de 80. dakikada Selçuk'u oyundan alarak taraftara alkışlattı…

Maç sonunda ise ikilinin arasında ilginç bir diyalog yaşandığı ortaya çıktı. Bitiş düdüğü ile birlikte Hollandalı teknik adam önce Selçuk İnan'a sarılırken şu sözlerle kaptanına seslendi:

‘SANA İŞ DÜŞÜYOR'

“Sen sadece yıldız bir oyuncu değilsin, aynı zamanda yıldız bir kaptansın. Ve gerçekten G.Saray'a yakışan bir kaptansın. Herkese kötü günde nasıl sorumluluk alınır, kaptanlık nasıl yapılır gösterdin. Senle çalışan her hoca seninle gurur duyar. Çok iyi bir maçı geride bıraktın. Kaptanlar böyle zamanlarda kendini göstermeli, sorumluluk almalıdır. Bu dönemde en çok sana iş düşüyor sen de mutlaka kazanmamız gereken bir maçta bunu gösterdin.”