SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Oyuncularım Galatasaray’dan teşvik primi aldı”

“Oyuncularım Galatasaray’dan teşvik primi aldı”

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu, katıldığı spor programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu, katıldığı Telegol programında çarpıcı iddialarda bulundu ve Gençlerbirliği’nde teknik direktörlük yapttığı dönem oyuncularının Galatasaray’dan teşvik öne sürdü.

Tecrübeli antrenör katıldığı programda “Gençlerbirliği’nde oyuncularım Galatasaray’dan teşvik primi aldı. O zamanki oyuncular beni mahkemeye verebilir. Teşvik aldıklarını biliyorum” ifadelerini kullandı.

Çarpıcı açıklamalarına devam eden Sadi Tekelioğlu, ” Teşvik şu anda suç ama hala teşvik alan futbolcular var. Bunları da biliyorum. Sözümün arkasındayım” sözlerini sarf etti.

Galatasaray o dönem şampiyon oldu!

Tecrübeli futbol adamı, Gençlerbirliği’nin başında 1996 ve 1997 sezonları arasında teknik direktörlük görevi yaptı. O dönem Galatasaray’ın Başkanı Faruk Süren’di. Sarı Kırmızılı kulüp Sadi Tekelioğlu’nun iddia ettiği sezonda şampiyonluğa ulaştı. O sezonda Galatasaray deplasmanda Gençlerbirliği’ni 2-0, diğer maçta da iki ekip 1-1’lik sonuçla berabere kaldı.

Trabzonspor’da A takımı çalıştırdı

Hatırlanacağı üzere Sadi Tekelioğlu en son Trabzonspor’un alt yapısından A takımın başına getirilmiş ve takımın başında çıktığı 12 maçta 8 galibiyet, 3 mağlubiyet ve 1 beraberlik almıştı.

5014945