SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Obradovic: “Oyuncularım iyi iş çıkardı”

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Euroleague’de dörtlü finale kalmayı hak eden bir performans ortaya koyduklarını belirtti ve oyuncularının iyi iş çıkardıklarını söyledi.

Güncellenme: 15:01, 26/04/2016
Obradovic: “Oyuncularım iyi iş çıkardı”

Ülkert Sports Arena'da düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, THY Euroleague Final Four mücadelesi öncesi şu açıklamalarda bulundu:

“Bu durumdan çok gurur duyuyorum. Oyuncularımı işaret ediyorum. Çok iyi iş çıkardılar. Final Four öncesinde geçen sezon bir çalışmamız oldu, başkan Aziz Yıldırım ve yönetime teşekkür ediyoruz, bize iyi çalışma şartları sundukları için. Çok oyuncu değişimi oldu geçen seneye göre. Risk aldık. Düşüncelerimize inandık. Takım kadrosunu değiştirdiğimiz için çok mutluyuz çünkü Avrupa'nın 4 takımı arasına girdik. Çok çalıştık. Hikayenin sonu şu ana kadar çok güzel oldu ama oyuncularım her zaman çok daha önemli olacaklar. Real Madrid maçında hazırlıklarımız mükemmeldi. İyi bir seri oynadık. Real Madrid'in oynadıkları başka maçların istatistikleri ile bizim maçların istatistiklerini karşılaştırabilirsiniz. En büyük dileğim Final Four'da herkesin sağlıklı olması.”

Hayatanın en güzel gününü geçtiğimiz günlerde oynadıkları Anadolu Efes maçı öncesinde yaşadığını söyleyen Obradoviç, “Birkaç gün önce Anadolu Efes maçı hayatımın en güzel günlerinden bir tanesiydi. Bu da kulübün bize özel hazırladığı video gösterimi ve taraftarınızın bize desteğiydi. Hayatımın kariyer olarak en güzel gecelerinden birisiydi. İnsanların mutlu olduğunu görmek en güzel duygu ve umarım bu mutluluklar devam eder. Euroleague Final Four maçlarında Berlin’de taraftarlarımız bizi desteklesinler, sporda fair play'in ne olduğunu göstermek için en güzel şekilde bizi desteklesinler” dedi.