SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rüşvet aldığı gerekçesiyle 8 yıl futboldan men cezasına çarptırılan Michel Platini ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

UEFA eski Başkanı Michel Platini, FIFA tarafından yolsuzlukla suçlanmış ve hakkında açılan soruşturma sonrasında 8 yıl hak mahrumiyeti cezası almıştı. Bu nedenle UEFA eski Genel Sekreteri Gianni Infantino’nun kazandığı FIFA başkanlık seçimlerine katılamayan Platini, önünün kesilmeye çalışıldığını savunmuş, cezaya itiraz etmek için de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurmuştu.

 

Dönemin FIFA Başkanı Sepp Blatter’den kayıt dışı para almakla suçlanan Platini, edinilen bilgilere göre suçsuz bulundu. Yabancı basın kaynakları, CAS’ın Platini’nin durumunu görüştüğü ve Fransız futbol adamı hakkında yapılan suçlama düşürülmesine karar verdiğini iddia etti.

Buna göre Michel Platini, istediği takdirde yeninde futbol organizasyonlarının içerisinde görev yapabilecek. UEFA’nın son başkanı olan tecrübeli ismin ise yeniden futbola hizmet etmeye sıcak bakmadığı söyleniyor.

Blatter hakkında yapılan suçlamaların ise düşüp düşmediği bilinmiyor.