SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Volkan Bayarslan’ın saldırı anındaki sözleri

Trabzon'da uğradığı saldırıda ensesine, kafasına, göğsüne yumruk ve tekme darbeleri alan Volkan Bayarslan, Bülent Yıldırım’a telsiz aracılığıyla neler söylediği belli oldu.

Ali ERDOĞAN / ÖZEL HABER Türk futbol tarihine geçecek kara sayfa gündemdeki yerini koruyor. Olay anında yaşananlar da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.
Trabzonspor - Fenerbahçe maçının 89. dakikasında tribünden atlayan holiganın saldırısına uğrayan 6. hakem Volkan Bayarslan'ın büyük tehlike atlattığı öğrenildi. İlk yumruğu arkasından ensesine alan, yere düştükten sonra kafasına ve göğsüne yumrukla tekme darbeleri gelen Volkan Bayarslan'ın panik yaşadığı öğrenildi.
Hakem telsizinden Bülent Yıldırım’a, “Hocam beni öldürecekler” ifadesini kullanan ve konuşmakta zorlanan Bayarslan’a yönelik ikinci saldırıyı ise güvenlik güçleri engelledi. Tribünden atlayan ikinci taraftarı polis güçlükle zapt etti.
Bu sırada görevlilerle boğuşan ilk saldırganı gören orta hakem Yıldırım, “Arkadaşlar, soyunma odasına gidiyoruz” diyerek arkadaşlarını tünele doğru yönlendirdi. Hakemler hemen polis korumasına alındı.
Darbeler sonucu şoka giren Volkan Bayarslan'ı yardımcı hakem Ali Yusuf Öz kolundan tutarak Bülent Yıldırım ve diğer hakemlerin yanına getirdi. Hakemler polis eşliğinde soyunma odasına götürüldü.
Bitkin halde neye uğradığını şaşıran Volkan Bayarslan, soyunma odasında baygınlık geçirdi. Fenerbahçe kulüp doktorunun müdahale ettiği Volkan Bayarslan ve diğer hakemlerin kaldığı otel katında da polisler nöbet tuttu. Hakemler dün saat 06.00’daki uçakla ayrılabildi.
Fanatik taraftarların bulunduğu kale arkası tribünün sol tarafında onlarca polis varken holiganların sahaya atladığı bölümün korunaksız bırakıldığı gözüküyor. Sahaya atlayanlara da müdahalede geç kalınmıştı.