SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Thierry Henry, gelecek sezon Arsenal U-18 takımında yardımcı antrenörlük yapacak. Arsenal kulüp tarihinin en golcü oyuncusu olan Henry, Mart ayında bir yandan Arsenal altyapısıyla birlikte çalışırken, Galler Futbol Federasyonu rehberliğinde UEFA A Lisansı’nı almıştı.

Goal’ün haberine göre; UEFA A Lisansı’nı alarak Premier Lig seviyesinin aşağısındaki takımları ya da altyapı takımlarını çalıştırma hakkı kazanan Henry’nin önümüzdeki sezon U-18 takımını çalıştıran Kwame Ampadu’nun yardımcısı olması bekleniyor.

Geçtiğimiz ay Swansea City Teknik Direktörü Will Foley, Henry’nin bir yılı kapsayan ve 180 saatlik bir eğitim gerektiren UEFA A Lisansı’nı alması konusunda eleştiride bulunarak, “Thierry’nin bu kadar kısa süre içinde UEFA B Lisansı’nı almasına, hatta UEFA A Lisansı için gerekli yükümlülükleri tamamlamış olmasına imkan yok.” diyere Galler Futbol Federasyonu’nu eleştirmişti.

Fransa Milli Takım formasını 123 kez giyen Henry, antrenörlük göreviyle birlikte Sky Sports’da yorumculuğa da devam edecek.