SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Finlandiya’ya “Özel” forma!

Galatasaray Kulübü, Finlandiya Eski Başbakanı'nın özel isteği üzerine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek aracılığıyla 10 numaralı forma hediye verdi.

Güncellenme: 23:07, 26/04/2016
Galatasaray’dan Finlandiya’ya “Özel” forma!

Galatasaray Kulübü, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten eşi için sarı-kırmızılı forma ricasında bulunan Finlandiya Eski Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen’e forma hediye etti.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Finlandiya Eski Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, dün Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog Toplantısı için bulunduğu İstanbul’dan Ankara’ya hareketinden önce, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten bir ricada bulundu. Eşi Mirva Katainen’in Galatasaray hayranı olduğunu belirten Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı, bir forma almak istiyordu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in özel kalemi tarafından kulübümüze ulaştırılan bu çok özel rica üzerine, sırtında Mirva Katainen’in isminin yazılı olduğu forma hazırlandı. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in imzaladığı forma, Ankara’ya hareketinden önce resmi heyete teslim edildi. Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Katainen, Ankara yolunda, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.”