SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AKP her alanda olduğu gibi futbolda da…

Trabzon’daki hakem dövme olayı aslında bir günde ortaya çıkmadı. AKP yönetiminin ülkeyi yönetmesi gibi, spora yön verme çabaları da kaosa neden oldu TFF, özerk olmasına rağmen Yıldırım Demirören ‘by-pass’ edildi, ‘enişte’ Gümüşdağ son sözü söylüyor. Gökçek’in oğlu yönetimde. Gel de adil ol!

Güncellenme: 07:54, 26/04/2016
AKP her alanda olduğu gibi futbolda da…

AKP döneminde her alanda olduğu gibi Türk futbolunda da olaylar devam ediyor. Futbol Federasyonu başta olmak üzere diğer federasyonlar özerk olmasına rağmen AKP'nin ‘dümen suyuna' girdi. ‘Saray'ın istediği kişilerin federasyon başkanı ve yönetim kurulu üyesi olmaları, kurulları yine AKP'lilerin oluşturması özellikle futbolda olayların artmasına neden oldu. Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ aynı zamanda Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nı da yapıyor. Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ağabeyi Hasan Gülbaran'ın kızı Müge ile evli. Futbol camiasında ‘Enişte' olarak bilinen Göksel Gümüşdağ çoğu kararlarda etkili.

 

GÖKÇEK’İN OĞLU YÖNETİMDE

Ankaragücü Kulübü Başkanlığı yapan, mahkeme kararıyla başkanlığı düşen, dönemi ibra edilmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek de Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi… Gökçek işin garibi e-bilet uygulamasından da sorumlu. Ancak gönül bağı olduğu babasının da desteklediği Osmanlıspor iki kez e-bilet uygulaması nedeniyle ceza aldı.

 

BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLDU

Merkez Hakem Kurulu Başkanı, eski FIFA kokartlı hakemlerimizden Kuddusi Müftüoğlu AKP Alanya Belediye Başkanı adayı oldu, seçilemedi. Müftüoğlu, Antalya'dan bu kez milletvekili olarak şansını denedi ancak kamuoyu yoklamasına takılınca seçilemedi. MHK Başkanı Müftüoğlu da kararlarında tarafsız olamıyor.

 

ESKİ AKP MİLLETVEKİLİ

Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu'nun başkanlığını ise AKP eski Rize ve Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı yapıyor. Arıcı geçen dönemKültür Bakan Yardımcısı olarak da görev yapmıştı. Arıcı aynı zamanda Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanlığı görevinde de bulunuyor.

 

TFF DEVRE DIŞI

Yıldırım Demirören, Futbol Federasyonu Başkanı olmasına rağmen işleyişte Göksel Gümüşdağ'ın başkanlığını yaptığı Kulüpler Birliği Vakfı daha etkili. Kulüpler Birliği Vakfı A.Ş'yi kurarak naklen yayını da kendilerinin pazarlayacağını açıklayan Göksel Gümüşdağ bir anlamda TFF'yi devre dışı bırakmayı başardı.