SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Usta: “Bu geceki olaylar provokasyon izleri taşıyor”

Türk futbol tarihinin utanç gecesinden sonra Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, yaşananların provokasyon olduğunu belirtti.

Güncellenme: 00:17, 25/04/2016
Usta: “Bu geceki olaylar provokasyon izleri taşıyor”

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, tamamlayamayan olaylı Fenerbahçe maçı sonrasında açıklama yaptı. Geç saatlerde Hüseyin Avni Aker’de basın mensuplarına konuşan Usta, yaşanan olayların provokativasyon olduğuna inandığını belirtti.

Muharrem Usta’nın açıklamalarından derlediklerimiz şöyle;

“Burada hep birlikte bir başka görmüş olduk ki, biz gerçekten çok üzgünüz yaşananlardan. Hiçbir neden şiddete dönüşecek bir noktaya varmasını meşruh kılamaz. Maçtan birkaç şey söylenebilirdi ancak o konulara girmek istemem. Üzgünüz. Trabzonspor tarihine baktığımda bugün gelinen noktaya baktığımda üzülüyorum. Bizim son parlayan ve Türkiye’ye malolan oyuncularımız 2011’e ve öncesine ait. Trabzonspor olarak son yıllarda futbolcu parlatmakda sorun yaşıyoruz.

 

Hakeme geçmiş olsun dileklerimi yanına giderek ilettim. İkinci bir üzüntüm de Onur Kıvrak’a edilen çirkin sözleri duydum. Şu anda kulübün içinden geçtiği tabloya baktığımda çok üzülüyorum. Biz seçildiğimizde de bir şey söylemiştik. Bu akşamki olayların sıradan olduğuna inanmıyorum. Muhtemel bir provokasyonun izlerini taşıyor. Kamera görüntülerinde hiçbir şekilde tedbirlerin alınmadığını gördüm. Hakemler maçı bitirmek gayretindeydi. Tedbir alınmadı. Orada olayların gelişiminde bakıldığında, ciddi bir önlem ortaya konulması gerekirdi.

 

Trabzonspor yeni stadıyla yeni yolculuğa çıkmanın heyecanını yaşıyordu. Bu yaşananlar bizim yeni yolcuğumuzun başında motivasyon bozucu olabilir. Trabzonspor üzerine gelmekte olan provokatif bir hareketlerin lekelediği bir kulüp olmayacaktır. Biz Trabzonspor camiası olarak, yeni stadımızla birlikte eskisi gibi başarılarla anılan bir kulüp olacağız.

Ben üzüntünün şiddete dönüşmeyen boyutunun arkasındayım. Onur’a, hakemlere şiddetin karşısında olacağız. Karbon kağıdı gibi iki olayın 2 sene içinde olması asla ve asla normal değildir. Bunun altını çiziyorum.”