SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakeme saldırı olayında Passolig skandalı

Trabzonspor, Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar ile ilgili resmi siteden açıklama yayınladı. Bordo-mavili ekibin açıklamasındaki bu detay dikkatlerden kaçmadı: "Sahaya giren 2 kişi başkalarının Passolig kartlarıyla stada alınmıştır. Bu güvenlik zafiyetinin hesabı biran önce sorulmalıdır."

16:20 -
Hakeme saldırı olayında Passolig skandalı

Trabzonspor, Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar ve hakem Volkan Bayarslan’a yapılan saldırı ile ilgili resmi siteden önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un açıklaması şu şekilde:

“Trabzonspor Kulübü'nün, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda Pazar akşamı yaşananları değil tasvip etmesi, nerede olursa kim tarafından yapılır ise yapılsın, karşısında durduğu ve duracağı açıkça bilinmelidir.

Aynı şekilde Trabzonspor Kulübü, yaşanılan talihsiz olayların çözümü adına üzerine düşeni yapmaktadır. Bu kapsamda sahaya giren 2 kişinin Passolig kartlarının bulunmadığı, başka kişilerin kartlarıyla stadyuma rahatlıkla (!) girmiş olduğunun bilgisine ulaşmış bulunmaktayız. Kaldı ki güvenlik zafiyeti burada bitmemiş söz konusu olayların meydana geldiği tribünde de aynen devam etmiştir. Hem stadyuma girişlerde hem de tribündeki olaylar güvenliği sağlamakla görevli olanlar tarafından engellenememiştir.

Trabzonspor, içimizde var olan ve camiamıza zarar veren bu ve benzeri kişiler hakkında gerekeni yapacak, hukuki sürecin de sonuna kadar takipçisi olacaktır.

Ayrıca yaşanılan güvenlik zafiyetinin hesabının da ivedilikle soruşturularak, sorumluların hesap vermesini beklemekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

 

 

 

 

Son güncelleme: 16:55 25.04.2016