SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabri bandı niye takmadı?

GALATASARAY şubat ayı ortalarında tartışmalı hakemkararları sonrasında, son olarak Trabzonspor'u yenmişti. 7maç üst üste kazanamadı koca Galatasaray. Kasımpaşa'yı yendi ve 3. Torku Konya ile arasındaki 15 puanlık farkın daha da artmasını başarıyla (!) önledi. 2 hafta önce lider Beşiktaş'ın şampiyonluk iştahına limon sıkan Rıza Çalımbay'ın Kasımpaşa'sı tanınmaz haldeydi. Resmen Galatasaray'ı küçümsemişler, tatile çıkmış bir havada idiler.

GALATASARAYmaç içinde iniş çıkış yaşayan istikrarsız görüntüsünü farklı kazandığı bumaçta da sürdürdü. Kolayca kaybedilen ikilimücadelelere rağmen, Galatasaray oyunu daima kontrolünde tuttu. Kaptan Selçuk sakatlık sonrasımüthiş döndü. Selçuk en azından ölü toplara hayat veriyor. Kullandığı her serbest vuruş tehlike oluşturacak kalitedeydi ancak Galatasaray'ın golcüsü yok cümle âlembiliyor. MAÇIN sonuna doğru Riekerink 6 bin taraftarına alkışlatmak için Selçuk'u oyundan aldı. Selçuk kaptanlık pazıbendini Sabri ile küs olduğu için Emre'ye verdi. Emre de taşeron olarak pazıbendi Sabri'ye uzattı ama Sabri bandı almadı. G.Saray'ın kaptanlık bandını alıp takmayacak adamın, 1 dakika bu formayı giyme hakkı yok. Artık yeter, kendini formanın üstünde gören bir oyuncu ‘Parçalı Formayı' asla bir daha görmemeli. Yönetimi harekete geçmeye davet ediyorum.

HATASINI TELAFİ ETTİ

MAÇIN hakemi Barış Şimşek yine tartışmalara çanak tutacak bir yönetim gösterdi, yardımcılarının da katkılarıyla, skor 1-0 iken Podolski'nin golünü yok etti. Ardından Kasımpaşa eşitliği sağladı. Podolski'nin skoru 2-1'e getiren golünde Şimşek yardımcısı Uygar Bebek'in ofsayt bayrağının kurbanı oluyordu. Sabri ve arkadaşlarının uyarısı ile çizgi hakemi, Barış Şimşek'e hatasını telafi etme şansı oluşturdu. Şimşek iptal ettiği golü uyarı sonrasında verdi ve MHK'nın da kendinin de başının ağrımasını önlemiş oldu.

Yazarın Diğer Yazıları