SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’de forma giyen iki yıldız Gareth Bale ve Cristiano Ronaldo’nun anlaşamadığı şeklindeki haberlere, Galli futbolcudan yanıt geldi. Ronaldo ile sık sık tartıştığı söylenen Bale, haberlerin doğru olmadığını söyledi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İspanya La Liga’da bitti denilen şampiyonluk şansını son haftalardaki formu ile yeniden alevlendiren Real Madrid’de, bu kez de Gareth Bale ile Cristiano Ronaldo’nun anlaşamadığı şeklindeki haberlere açıklama geldi. Galli yıldız, hiçbir takım arkadaşı ile sorun yaşamadığının altını çizerek “Haberler doğru değil… Yıldız futbolcular biraz egoist ve yüksek egolu olmaya ihtiyaç duyarlar. Sahada bazı tartışmalar olabilir ancak hepimiz saha dışında oldukça iyi anlaşıyoruz” dedi.

 

Medyada çıkan haberleri hayret ederek okuduğunu söyleyen Bale “Ronaldo ile hiç problem yaşamadım. Hatta İngilizce bildiği için İspanya’ya alışma sürecimde bana en çok yardım eden isimlerden biriydi… Ronaldo ile çok iyi anlaşıyoruz ve aramızda sorun yok” şeklinde konuştu. Ronaldo’nun çok hırslı bir futbolcu olduğunu belirten Bale, şunları söyledi:

“Bazen hatalı kararlar veriyoruz ve maç esnasında sinirlenebiliyoruz. Ancak yaşananlar kesinlikle sahada kalıyor. Dışarıda oldukça iyi anlaşıyoruz. Ronaldo her maçı kazanmak istiyor. Ben de öyle… Bu nedenle maç esnasında, takım yararına tartışmalar yaşayabiliyoruz. Bu çok normal. Büyütülecek bir yanı yok. İkimiz de Real Madrid’in başarısı için çalışıyoruz. Takım arkadaşlarımız olmadan, tek başımıza başarılı olamayacağımızın farkındayız.”

Son güncelleme: 15:24 25.04.2016