SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amedspor yöneticilerine saldırı

Ankara 19 Mayıs Stadı'nda dün oynanan TFF 2. lig karşılaşması olan Ankaragücü - Amed Sportif maçının 85. dakikasında protokol tribününde yaşanan olaylarda Amedsportif yöneticilerine saldırı oldu.

Güncellenme: 15:14, 25/04/2016
Amedspor yöneticilerine saldırı

2. lig takımı Amed Sportif 85. dakikada Deniz’in attığı golle Ankaragücü karşısında 2-1 öne geçti. Bu dakikada protokolde oturan, Amedsportif yöneticileri, Asbaşkan, Genel sekreter, Basın sözcüsü, Kulüp avukatı ve misafir kadın taraftara karşı tepkiler oldu. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner tartışmayı engellemek için araya girdi. Ancak, bazı kişiler Amedsportif yöneticilerine saldırdı ve protokol tribünü karıştı. Polisin geç kaldığı müdahalede Amedspotif yöneticileri yumruk ve tekmeler yiyerek, merdiven boşluğundan aşağı atıldı.

Maçın devam ettiği anlarda yaşanan olaylarda, protokol tribünü çıkış merdivenlerine düşen Amedsportif yöneticiyi polis soyunma odasına aldı ve linç edilmekten kurtarıldı. Karakol polislerine ifade veren ve hastahaneden darp raporu alan Amedsportif yöneticileri saldıranlar hakkında şikâyetçi oldu.

Yayınlanma Tarihi:12:23,