SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes’in başına 2014 yılında geçen tecrübeli antrenör Dusan Ivkovic, Fenerbahçe yenilgisi sonrasında başkan Tuncay Özilhan tarafından görevden alındı.

Anadolu Efes’in resmi sitesinden yaptığı açıklama şöyle;

“Yönetim kurulumuz 25 Nisan 2016 Pazartesi günü itibariyle 2 sezondur baş antrenörlüğümüzü yapan Sn. Dusan Ivkovic ile yolları ayırma kararı almıştır.

Kulübümüze yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.

Saygılarımızla, Anadolu Efes Spor Kulübü”

IVKOVIC’IN FENERBAHÇE MAÇI SONRASI AÇIKLAMALARI

“Bu maçı kazanıp ya da kaybetmek benim işime devam edebilmem konusunda çok etkili olacaktı. Tuncay Bey, Alper Bey aracılığıyla eğer bu maçı kazanamazsak işime devam edemeyeceğimi söyledi.

Ben mutlu bir adamım, hiçbir yerde işimi yarım bırakmadım. Gururluyum ve iyi hissediyorum. Burada herkesle iyi bir ilişkim var. Bu, yeni bir feodal sistem bu nedenle başkanımıza saygı duyuyorum. Sezon içinde bana ‘Koç tebrikler, yine bütçesi bizden düşük bir takıma kaybettik' gibi mesajlar geldi, bu ironik. Tuncay Bey'in bana gönderdiği son mesaj çok ağırdı, bu şekilde devam edemeyeceğimi söyledim. Şu an gerçekten iyi hissediyorum, inanın bana. Her şeyi denedim ama Tuncay Bey'in anlaması için en az on yıl gerekli. Tuncay Bey ve ailesi için her şeyin en iyisini diliyorum, söyleyecek başka bir şeyim yok. Sayın Başkan, benim çalışmamı herkes eleştirebilir ama sen yaptığın ile çizgiyi aştın.”