SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Sezonun en kötü basketbolunu oynadık”

“Sezonun en kötü basketbolunu oynadık”

Strasbourg'a finalin ilk ayağında 66-62'lik skorla boyun eğen Galatasaray'da Ergin Ataman, kötü bir oyun sergilediklerini belirterek, "Basketbolseverlerden özür diliyorum" dedi.

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, EuroCup final ilk maçında Strasbourg’a mağlup oldukları karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Ataman maç sonunda şu ifadeleri kullandı;

“Sezonun en kötü basketbolunu oynadık. Taraftarlardan ve ekrandaki basketbolseverlerden özür diliyorum ben ve oyuncularım adına. Bugün takımımı tanıyamadım. 83 sayı ortalamayla oynayan biz takımız, bugün 62'yi zar zor bulabildik. 18'de 3 gibi bir üç sayı yüzdesi yakaladık. Pota altından kaçan toplar vardı. Bu kadar tecrübeli bir takımın final maçı da olsa yapmaması gerekiyordu. Ya çok erken kupasına girdik ve biz bunu alacağız dedik ya da gereksiz yere strese girdik. 3 gündür normal düzende hazırlanıyorduk. 4 sayı avantaj gibi gözükse de bizim önce kendi basketbolumuzu düzeltmemiz lazım. İş Abdi İpekçi'ye kaldı.

 

Sezon boyunca gerek Eurocup gerek Türkiye Ligi'nde çok daha zor çok daha ağır deplasmanlarda oynadık. Taraftar bizim hücum performansımıza mazeret olamaz. Bazen böyle günler oluyor. Sezon başından bu yana oynadığımız en kötü maçtı. Bizim kupaya değil, basketbol oynamaya konsantre olmamız lazım.”