SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ferhat Rio’yu sallayacak

Brezilya'nın Rio de Janerio kentinde düzenlenecek Yaz Olimpiyatları'na katılacak İzmir Büyükşehir Belediyesporlu Ferhat Arıcan, gözünü madalyalara dikti.

Güncellenme: 14:03, 23/04/2016
Ferhat Rio’yu sallayacak

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olimpiyatta yarışacak ilk erkek jimnastikçi olmanın gurununu yaşayan Ferhat Arıcan, Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yaz Olimpiyatları ile ilgili yaptığı açıklamada “Daha önce kendi adıma Jimnastik literatürüne 3 hareketi tescilleyerek tarihi bir ilki gerçekleştirmiştim. Tek hedefim olimpiyatlara katılmaktı. Bunu da başardıktan sonra artık mutlaka ülkeme madalya kazandıracağım. Her yarışma sonrası Türk bayrağının dalgalanıp, İstiklal Marşı’nın okunması beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Olimpiyatları için günde en az 6 saat çalıştığını anlatan Ferhat, “Başarılı olmak için elimden gelen tüm gayreti gösteriyorum. Jimnastik Türkiye’de son zamanlarda çok popüler bir branş oldu. Hepimiz ülkemize önemli başarılar kazandırdık. Türkiye daha önceki yıllarda cimnastikte dünya çapında 60’ıncı sıralarda gezerken, şimdilerde 20’inci basamaklara kadar yükseldik. Rio’da bu sıralamayı daha da önlere çekeceğim” dedi.

Sponsor bulmakta ise zorlandıklarını ifade eden Ferhat, “Tüm Türkiye’nin desteğini bekliyorum. Federasyon ve kulübüm İzmir Büyükşehir Belediyespor beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Ülkemi en layıkıyla temsil edeceğime herkes inansın” ifadelerini kullandı.