SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çağla: “Kelimelerle anlatamıyorum”

TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ta finale çıkarak, bir WTA tekler turnuvasında finale çıkan ilk Türk kadın tenisçi olan Çağla Büyükakçay büyük bir mutluluk yaşadı.

Güncellenme: 19:35, 23/04/2016
Çağla: “Kelimelerle anlatamıyorum”

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta finale çıkarak, bir WTA tekler turnuvasında finale çıkan ilk Türk kadın tenisçi olan Çağla Büyükakçay maç sonrası duygularanı anlatmakta zorlandı. Başarılı tenisçi atmosferin harika olduğunu söylerken, “Duygularımı hakikaten kelimelerle anlatamıyorum” dedi.

 

“Maç sonrası çok heyecanlıyım, çok mutluyum” diyen Çağla Büyükakçay, yayıncı kuruluşun mikrofonlarına yaptığı açıklamada, “Benim için burada olmak çok önemli. Bu galibiyetle birlikte galibe ilk 100 hedefimi gerçekleştirdim. O yüzden bu kadar duygusal davrandım. Çok güzel bir atmosfer var. Benimle olan bir çok insan var. Hakikaten kelimelerle anlatamıyorum” dedi.

Muhabirin, ‘İlk sette çok daha kararlı ve kendine güvenen bir Çağla Büyükakçay izledik’ yorumu üzerine ise başarılı tenisçi, “Ne olursa olsun kendi oyun planıma sadık kalmam gerekiyordu. Bu maçın bana getirecekleri çok önemliydi. Kendi iyi tenisime odaklanmaya çalıştım. Bunu başarmak çok kolay değildi ama başarabildim. O yüzden çok mutluyum” ifadelerini kullandı.