SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dilmen’e göre Beşiktaş’ın şampiyonluk şansı…

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Akhisar Belediye - Beşiktaş maçını yorumladı. Dilmen, Beşiktaş'ın rakibine oranla daha etkili bir oyun sergilediğini belirtti.

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Akhisar Belediye - Beşiktaş maçını yorumladı. Dilmen, Beşiktaş'ın rakibine oranla daha etkili bir oyun sergilediğini belirtti. Dilmen, konuk ekibin daha üstün bir futbol oynattığını belirterek şu ifadeleri kullandı:
Beşiktaş'ın hücumdaki pozisyon becerisi, Beşiktaş defansına dönüş yapmıyor. Tolga'nın ayağı çok iyi değil, ona göre pozisyon alacaksın. Ben İsmail olsam Tolga'ya geri pas oynamam.
Fenerbahçe, Trabzon deplasmanına gidiyor. Bir gol sayesinde Beşiktaş avantajını korudu. Çünkü hala 1 beraberlik hakkı var. Fenerbahçe'nin ise bütün maçlarını kazanması gerekiyor.
Bugünlerde ümidini kesmiş olan Fenerbahçe taraftarı oyunun sonlarında totem bile yapmıştır. Bu maç Başakşehir'i de ilgilendiriyor, Galatasaray'ı da ilgilendiriyor.
Beşiktaş için 4 pozisyon saymazsın. Bu kadar az pozisyonun olduğu bir maçta da bu kadar gol olması enteresan.
%25 Tolga, %35 Alexis, %20 İsmail, %20 de Rodallega. Akhisar'ın attığı üçüncü golün özeti bu.
Akhisar'ın attığı ikinci golde Tolga önce topu aldı, istediği degajı yapamadı. Topa öyle bir vurdu ki top yarı sahayı geçmedi. Oğuzhan her zaman göğsüyle güzel durdururdu, o da yapamadı. Sonra da gol oldu.
Beşiktaş'ın attığı ikinci golde de Gomez'in boş koşusunun çok önemi vardı. Onun sayesinde Sosa bomboş kaldı.
Serdar Kurtuluş'un ağlarken verdiği görüntü, Beşiktaş'ın halini anlatıyor. Akhisar'ın da bir hesabı var.
Ya herro ya merro dediler. Merro mağlubiyetti, herro da beraberlik. Öyle de oldu. Attılar. Akhisar doğru oynadı, mücadele ettiler.
Oyunun son bölümüne bakalım, Soner golü atsa 4-2 olurdu. Dönen topları almaya başlayan bir Akhisar vardı. Cenk oyuna girdiğinde sağ tarafta başladı, Alexis çıkınca 3-5-2'ye döndü Beşiktaş.
Çok güzel, eğlenceli, heyecanlı bir oyun. Hata var, güzellik var. Akhisar, Beşiktaş'ı hataya zorladı. Süper Lig'de en az puan aldığı takım Beşiktaş'ın Akhisar.
Serdar Kurtuluş'un görüntüsü Beşiktaş'ın oyununu anlatıyor. Oyuncular yaşıyor oyunu. Beşiktaş'ın attığı en değerli gol belki de bu goldür. Cenk'in attığı golü kast ediyorum."
Beşiktaş, yediği ilk golde topu 10 saniye uzaklaştıramıyor. Alexis büyük hata yapıyor.
"Akhisar doğru oynadı. Doğru planlama yaptı. Bu sezon Beşiktaş'a en az pozisyon veren takım oldular. Ligimizde bu sene çok sırıtan bir santrfor var: Rodallega.
Akhisar ancak son bölümde oyuna ortak olabildi. Orada 15-20 saniyelik bir karambolde Beşiktaş savunması topu bir türlü uzaklaştıramadı.Alexis'in eli de anlamsız şekilde havada kalınca top eline çarptı. Cüneyt Çakır pozisyona yakındı. Kritik bir anda gol oldu.
Beşiktaş, maça ağırlığını koyduğu sırada öne geçmeyi başardı. Zaten devrenin genelinde de Beşiktaş'ın üstünlüğü göze çarptı.