SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akçay, Avrupa hedefinden bahsetti

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Avrupa hedefi hakkında konuşarak, "Haddimizi bilerek, ona göre bir strateji geliştirmenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Aklımızı avucumuzun içinde tutarak yolumuza devam etmeliyiz" dedi.

Güncellenme: 17:11, 23/04/2016
Akçay, Avrupa hedefinden bahsetti

Süper Lig’in 30. haftasında konuk ettikleri Antalyaspor galibiyeti sonrası açıklamalarda bulunan Akçay, start tembelliğiyle müsabakaya başladıklarını kaydetti.

İlk yarıda çok fazla olumlu eylem yapamadıklarını ifade eden Akçay, şöyle konuştu:

“Belki skor güvenliği açısından da bu eylemlerin bir kısmını yapamadık ama ikinci yarı Webo’nun golüyle birlikte öz güvenimizi tekrar geri alarak boş alanlar konusunda da iyi koşular yaparak sonuca gittik. İkinci yarı istatistiklerine baktığımızda yüksek şiddetli koşular konusunda ilk yarıya oranla yüzde 50 gelişim gösterdiğimiz görünüyor. İkinci yarıdaki koşularımız stratejik açıdan müsabakayı getiren koşular oldu. Birazda futbolun içinde olan şansı buna eklediğinizde endişeyle baktığımız bir müsabakayı sonuç olarak çok rahat bir skorla geçmiş olduk.”

Avrupa planları hakkında değerlendirmelerde bulunan Akçay, “Önümüzdeki rakipler kazandığı sürece siz de kazansanız bir şey değişmeyecektir. Son 4 hafta çok avantajlı bir fikstürümüz yok. Kendi rakiplerimizle oynayacak olduğumuz gibi şampiyonluğa oynayan bir takımla da oynayacaksınız. Dolayısıyla burada pembe bir tablo çizmenin çok yararlı olacağını düşünmüyorum. Haddimizi bilerek, ona göre bir strateji geliştirmenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Bu şu demek değil, ‘plan yapmayacağız, bir takım şeyler yapmayacağız’ demek değil ama bence aklımızı avucumuzun içinde tutarak yolumuza devam etmeliyiz” diye konuştu.