SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Özbek: “Galatasaray ayağa kalkacaktır”

Özbek: “Galatasaray ayağa kalkacaktır”

Dursun Özbek, “Önümüzdeki hafta önemli gelişmeler olacak. Lucien Favre ile iki kez görüştük. Ancak hiçbir Türk hoca ile görüşmede bulunmadık. Erdal Keser’i önümüzdeki sezon için yardımcı antrenör olarak düşünüyoruz" dedi.

AMK GAZETE

Sezonun son haftalarına doğru gelinirken, G.Saray'da yeni teknik adamın kimolacağı da netlik kazanmaya başladı. Rize dönüşünde önemli açıklamalarda bulunan G.Saray Başkanı Dursun Özbek, 4 teknik adamile temasta bulunduklarını itiraf etti.

Önümüzdeki hafta somut gelişmeler yaşanacağını ifade eden Özbek şöyle devam etti:

“Süre konusunda artık dikkatliyiz. Siz nasıl manşet atarsınız bilmem ama önümüzdeki günlerde çok ciddi gelişmeler olacak. Lucıen Favre ile iki kez görüştük. Cenk Ergün transfer çalışmaları için yurtdışından geldi. Kendisi bana rapor verecek. Ersun Yanal beğendiğim bir teknik adam. Türkiye'nin en iyi hocalarından. Ancak ne bir görüşmem var ne de böyle bir düşüncemiz. Türk hiçbir hoca ile görüşmedik. Erdal Keser'in sportif direktör olması gibi bir durum yok. 15 dakikalık bir görüşmemiz oldu. Önümüzdeki sezon için yardımcı antrenör olarak düşünüyoruz.”

Hamzaoğlu'na eleştiri geldi

Talihsizlikleri konuşmaya gerek yok bile. Her maç 5-6 sakat veriyoruz. Buradan Hamza Hoca'ya eleştiri gibi lütfen algılanmasın ama sezon başında demek ki iyi yükleme yapılmamış. Dumankaya konusunda bizimyapacak bir şeyimiz yok. 3 senelik sponsorluk anlaşması yaptık sezon başında. 1 yıllık ücreti para ve gayrimenkul olarak aldık. Dairelerin tapusu da bizde. Hatta 2 tanesini de sattık.

Yaşananlar film gibi

Bu sezon öyle şeyler yaşıyoruz ki Steven Spielberg bile böyle senaryolar yazamaz. En baştan beri söylüyorum mali disiplin önemli diye. Bu öncelikli hedefimizdi. Rakamlar gelecek için bizi umutlandırıyor. Kaygılanmaya gerek yok. Avrupa cezamızı bu sene çekeceğiz. Futbolda başarısızlıklar dönem dönem olabiliyor. Bu durumu dünyanın sonu gibi görmeye gerek yok.