SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saat 19.07’de protestolar yapılacak

3 Temmuz sürecinin planlayıcılarının yargılanacağı davanın başlangıcına akın var. Yıldırım, yöneticiler, taraftarlar ve futbolcular tek yumruk olacak!

Güncellenme: 08:20, 22/04/2016
Saat 19.07’de protestolar yapılacak

AMK GAZETE

Fenerbahçe’nin 3 Temmuz mücadelesi yeni bir aşamaya taşınıyor. Şike ve kumpas operasyonu kapsamında yürütülen çalışmalarda gözaltına alınanlar, bugün Çağlayan Adliyesi'nde hâkim karşısına çıkacak. Sarı-lacivertliler, bu tarihi ana tanıklık etmek ve yaşananlara farkındalık yaratmak için orada olacak. Saat 19.07'de protestolar yapılacak.

MOSTUROĞLU'NDAN DEV ÇAĞRI Çağlayan’daki dev buluşmaya başta Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere yöneticiler, sarı-lacivertli taraftarlar ve futbolcular katılacak. Burada konuşmalar gerçekleştirilecek. Ayrıca kumpası ortaya çıkartan ve yargılamayı yapanlara da destek olunacak. Çağrıyı Asbaşkan Şekip Mosturoğlu yaptı. Mosturoğlu, Twitter'dan “Ne yaparsanız yapın, çabanız boşuna. Çağlayan'dayız” yazdı.

“BİNLERCE MÜŞTEKİ OLACAK” Yeniden yargılama sonrası düşürülen ilk davada 3 yıl 1 ay ceza alan Şekip Mosturoğlu şu ifadeleri kullandı: “3 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük kumpas operasyonudur. Bunun medya ayağı da çok önemlidir. Bizi tamamen itibarsızlaştırma çabasıydı. Eşimizle, çocuğumuzla bunları yaşadık. Davayı Fenerbahçe Kulübü de tüm Fenerbahçeliler de takip edecektir. Orada binlerle ifade edilen müşteki olacak.”