SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’in İngiltere planı

Lig bitimi, İngiltere maçı ve Türkiye Kupası nedeniyle takım sıkışacak.

Fatih Terim, 19 Mayıs'ta lig biter 22 Mayıs'taki İngiltere maçı için tarihi golü atıp kazanmak için Fenerbahçe ve Galatasaraylılar dahil herkesi kampa alacak. Maç sonrasında futbolcular Türkiye Kupası finali için hemen Türkiye'ye dönecek.
Türkiye Kupası'nda oynanan yarı final maçları sonrasında ufukta Galatasaray - Fenerbahçe derbisi göründü. Antalya'da oynanacak final öncesi bizleri ilginç bir durum bekliyor. O da; tarihimizde hiç gol atamadığımız İngiltere ile oynanacak olan maç.
Manchester'daki milli maç, lig sonu, kupa finali de lig bitiminden 7 gün sonra. Bu yüzden bizleri tatlı bir kriz bekliyor.
TFF, ligin son haftasını 22 Mayıs'taki İngiltere maçı için 18-19 Mayıs'a aldı. Böylece, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İngiltere maçı için Fenerbahçe ve Galatasaraylı futbolcular dahil herkesi 20 Mayıs Cuma günü kampa alacak.
Pazar günü İngiltere ile tarihi bir hazırlık maçına çıkacağız. Fenerbahçe ve Galatasaraylı futbolcular, Pazar gecesi maç sonu hemen Türkiye'ye dönerek takımlarının kamplarına katılacak.
3 gün takımları ile idmana çıkacak futbolcular Perşembe günü de kupa finaline çıkacak. Final sonrasında da milli takımın Euro2016 kampına geri dönecekler.
FIFA kuralları gereği ise takımlar 31 Mayıs 2016'ya kadar maçları olması durumunda oyuncularını milli takıma göndermeme hakkına sahip. O nedenle Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin vereceği kararlar merakla bekleniyor.