SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Daha bitmedi

Şampiyonluk şarkılarının söylendiği şu günlerde, önceki gün Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası yarı final ilk maçında, Konya deplasmanında gösterdiği performans, umarımbirilerine uyarı olmuştur. Türkiye'de ve dünyada, krizleri fırsata dönüştürenlerin halini görüyoruz.

Birileri ağlarken onlar güler. Birileri aç kalırken birileri de havyarı elleri ile yer. Fenerbahçe, krizlerin içinde boğuşurken, Konyaspor maçındaki takımgörüntüsü dikkate alınması gereken bir olgu. Yani yan yatıp şampiyonluğun altın tepsi içinde geleceğini düşünmek akıllıca olmaz. Beşiktaş'ın daha doğrusu Teknik Direktör Şenol Güneş'in yapması gereken, takımını şampiyonluk havasından uzakta tutmaktır. Mesela soyunma odasının duvarlarına

Fenerbahçe'nin 5 puan önde lider olduğu puan sıralamasını asmak gibi bir şey yapabilir. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın zamansız ziyaretleri (!) ve resmi hesaplarından yapılan anlamsız paylaşımlar (!) siyah- beyazlı camia içindeki şaşkınlığı ve vurdum duymazlığı gözler önüne serdi.

Stadın açılmış olması, takımın şampiyonluğa emin adımlarla ilerliyor olması, sizleri rahatlatmamalı. Tamtersine daha da iştahla sarılmalısınız işinize gücünüze! Yeşil zemin üzerinde işler yolunda gözüküyor. Sivasspor deplasmanında kazanılan 3 puan şampiyonluk için oldukça önemliydi ama daha bitmedi. Krizi fırsata dönüştürdüğünü düşündüğüm Fenerbahçe, Beşiktaş'ın ensesindeyken rahat nefes almak hayali bir anda kâbusa döndürebilir.

Bu nedenle aman dikkat! Gerçi elinde Quaresma, Gökhan, Sosa, Atiba, Necip, Gomez gibi silahlar varken birazcık dikkat etsen zaten alır başını gidersin. Bu anlamda ligin en şanslı teknik adamıdır Şenol Güneş. Şenol hoca da formda ise o hafta zaten 3 puan cepte.

Yazarın Diğer Yazıları