SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor Beşiktaş’ı bekliyor

Akhisar Belediyespor, 4 yıllık Süper Lig macerasında evinde mağlup olmadığı lig lideri Beşiktaş'la yarın Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

12:48 -
Akhisar Belediyespor Beşiktaş’ı bekliyor

Spor Toto Süper Lig’de sezonu olan 2012-13’te Manisa’da 4-1 gibi farklı bir skorla mağlup ettiği Beşiktaş’la 2013-14’teki randevuda 3-3 berabere kalan Akhisar Belediyespor, geçen sezon ev sahibi olduğu maçta 1-1’e razı olmuştu.

Akhisar Belediyespor’un Manisa’daki yenilmezliğine karşılık, İstanbul’da ise Beşiktaş’ın belirgin üstünlüğü göze çarpıyor.

Beşiktaş, 2012-13 sezonunda kendi sahasında 3-1 mağlup ettiği Akhisar Belediyespor’u 2013-14’te 3-0, geçen sezon ise 3-1 yenmeyi başardı. Bu sezonun ilk yarısında İstanbul’da oynanan müsabakayı Akhisar Belediyespor’un 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İki takım arasındaki karşılaşmaların önemli bir özelliği de bol gollü geçmesi oldu. Geride kalan 7 müsabakada fileler tam 26 kez havalandı. Bu gollerin 14’ünü Beşiktaş atarken, Akhisar Belediyespor rakip kaleyi 12 kez sarstı. İki takımın attığı gollerin toplamının 9’ar olduğu 2012-13 ve 2013-14 sezonları, en bereketli sezonlar olarak hafızalarda yer etti.

CÜNEYT ÇAKIR İLK KEZ

Spor Toto Süper Lig’de gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi’ne katılmasını sağılayacak bir derece yapmayı hedefleyen Akhisar Belediyespor, yarın Manisa 19 Mayıs Stadı’ndaki randevuya üç eksikle çıkacak. Sakatlıkları bulunan Bruno ve Onur’un yanı sıra hasta olan Mervan kadroda yer almıyor.

Türk hakemliğinin gururu olan Cüneyt Çakır, yarın ilk kez bir Akhisar Belediyespor-Beşiktaş maçında düdük çalacak. Akhisar Belediyespor yönetiminin Beşiktaş taraftarına tahsis ettiği Gediz yönündeki kale arkası ve maraton tribününün biletleri satışa çıktığı gün 10 dakikada tükendi. Akhisarlı futbolseverlerin oturacağı kapalı alt ve Spil kale arkasında ise çok az bilet kaldığı bildirildi.