SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ömer Toprak’a Dortmund talip oldu

Ömer Toprak’a Dortmund talip oldu

Bayer Leverkusen'in başarılı defans oyuncusu Ömer Toprak yeni sezonda Borussia Dortmund'un yolunu tutabilir. Bu transferin gerçekleşmesi için önemli bir koşulun yerine gelmesi gerekiyor.

Yıllardır Bundesliga’da ortaya koyduğu başarılı futbol ile dikkatleri üzerine çeken ve bir dönem A Milli Takımı’nın da değişmez isimlerinden biri olan Ömer Toprak’a Borussia Dortmund talip oldu.

“Kicker” dergisinin haberine göre ayrılması gündemde olan Dortmund kaptanı Mats Hummels’in yeri için arayışlara başlayan sarı siyahlılardaki ilk hedef Ömer olarak belirlendi. Leverkusen’de 2018’e kadar sözleşmesi bulunan Ömer’in Dortmund’a transferi için ilk koşulun Hummels’in kesin olarak ayrılma kararı olduğu belirtildi.

Eğer Bayern Münih, Barcelona ve bir çok İngiliz kulübün ilgilendiği Hummels ayrılık kararı alırsa Leverkusen’e Ömer için teklif yapılacak. Gündemdeki isim Hummels ise transferi konusunda ilk kez samimi açıklamalarda bulundu. “Zor bir karar vereceğim ve bu kararın neden zor olduğunu herkes görecek” diyen Hummels’in Dortmund’un ezeli rakibi Bayern ile dirsek temasında olduğu iddia ediliyor.

Ntvspor