SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kocaman intikam

21 Nisan 2016

FFENERBAHÇE çekinerek gittiği Konya'dan hak ettiği bir galibiyetle ayrıldı. Pereira ciddi bir rotasyon yaptı, defans hattını da tamamen değiştirdi. Futbolcular beklentilerin uzağında kaldıklarının nihayet farkına vardılar. Disiplinli ve hırslı futbol, Konya gibi bir takım karşısında 3-0'lık galibiyeti getirdi. 5-6 gol olması işten bile değildi. O kadar saçma sapan goller kaçtı ki. Bir de Hakem Tolga Özkalfa'nın göstermediği bir kırmızı kart var ki, tam bir skandal.

Şu bir gerçek ki Volkan Şen Fenerbahçe'nin en etkili oyuncusu. O iyiyse Fenerbahçe'nin maç kazanması çok daha kolay oluyor. Nani'nin, Kjaer'in ve diğer oyuncuların yüzündeki ifade bence maçın özetiydi. Futbolcular özür dilemek zorunda olduklarının farkındalar. Konyaspor fazla havaya girmiş. Bu maçta haddini bilerek oynamamanın cezasını fazlasıyla ödetti Fenerbahçe.

Şu da bir kez daha görüldü ki hiçbir futbolcu, takımın önünde değil. Yedek bekleyen futbolcular ciddi bir mesaj da vermiş oldular. Pereira sezon başından beri hak edene forma vermiş olsaydı, sarı-lacivertliler şu an çok farklı konumdaydı. Ancak bunu Portekizli'ye kimse anlatamadı. Milyonlarca Euro'luk takım, bunu kaldıramayacak bir hocaya emanet edilince, sonuç da hüsran olur.

Bu sezon ligde ezeli rakibi Galatasaray'ı iki maçta da yenemeyen Fenerbahçe için sezonu Galatasaray galibiyeti ile kapatma şansı doğdu. Taraftarlar için ufak bir teselli bu olacaktır. O da olmazsa futbolcuların vay haline!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek