SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper lig’de Kayserispor, cuma günü ligde oynayacağı Bursaspor maçının hazırlıklarını tamamladı. Neşeli geçen son antrenmanda, teknik direktör Hakan Kutlu ve yardımcı antrenörlerin nezaretinde futbolcuların ‘halay’ benzeri ısınma hareketleri dikkat çekti.

Kasımpaşa deplasmanından 3 puanla dönen ve ligde kalma umutlarını son haftalara taşıyan sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Hakan Kutlu, Kasımpaşa maçından önce ligde kalan 6 maçı final maçı olarak gördüklerine söyleyen Kutlu, ”Kasımpaşa maçı bizim için hem sonuç hem de oyun anlamında olumlu geçen bir maç oldu. Ama şimdi önümüzde çok zar bir Bursaspor maçı var. Bu maçı aldığımız takdirde çok daha rahat nefes alacağız. Kasımpaşa maçında hangi duygularla oynadıysak, yine aynı duygularla oynamamız gereken bir maç. Oyuncularıma güveniyorum, işin bilincindeler. Özellikle 4-5 haftadır göstermiş oldukları oyun, ortaya koydukları karakter, bizi umutlandırıyor. Seyircilerimizi de bu maça bekliyoruz. Tribünde olmaları, bizim gücümüzü ikiye katlayacaktır. Onları da maça bekliyoruz. Beşiktaş’la oynayacağımız bir maç var. Biz bulunduğumuz konum itibarıyla ligin üst kısmıyla ilgilenmiyoruz. Ama bu Bursaspor maçını istediğimiz skorla geçersek, Beşiktaş maçında daha rahat bir futbol sergileyeceğimizi düşünüyorum. ”

Kayserispor futbol şube sorumlusu ve Basın Sözcüsü Ahmet Yıldız da, Hakan Kutlu ile takımın yeni bir hava bulduğunu belirterek, şunları söyledi:

”Bu havayla beraber, oynadığımız maçlarda, iyi mücadele ve iyi futbol ortaya koyduk. Kasımpaşa maçında da bu devam etti ve neticede 3 puanla döndük. Kasımpaşa maçından 3 puanla dönmemiz, Bursaspor maçını bir kat daha anlamlı hale getirdi. Dolayısıyla bu maçta da takımımız hem iyi futbol, hem de iyi mücadele ortaya koyarak Bursaspor’u buradan puansız göndereceğimize biz yürekten inanıyoruz. Bilet fiyatlarımız, 3-5 TL. İnşallah böyle sezonun en önemli maçında taraftarlarımızı tribünde görmek istiyoruz. İnşallah hep beraber Bursaspor maçından 3 puanla ayrılacağımızı düşünüyorum.”

Kayserispor’da sarı kart cezalısı Zeki Yavru, sakat olan Derley ve Samba Sow takımla antrenmanlara başladı. Kasığında bir sakatlık ortaya çıktan William’ın ise sezonu kapattığı belirtildi.”