SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Galatasaray’ın hainleri içeride mevcut”

1 (Kadir ÇETİNÇALI-AMK) Kupa yarı finalinde deplasmanda 3-1 kazanan takımı normalde övmek gerek. Ancak Galatasaray’ın kendini kandıracak hainleri içerde fazlasıyla mevcut. Bizim hâlâ acı konuşmamız gerek. Evet kupada finale yaklaştığı maçta da acımasız tenkit etmeliyiz bu takımı.
2 (Mustafa SAPMAZ- Akşam) Canı isterse oynayan bir futbolcu topluluğu Galatasaray. Hocanın etkisinin en az olduğu takım olabilirler. Dün kupa yarı finalinde Rize karşısında ligdeki omuzları düşük oyunlarından eser yoktu.
3 (Serdar TATLI-Fanatik) Hakan Balta’ya bariz gol şansını engellediği için gösterdiği kırmızı karta da katılmıyorum. Çünkü Deniz Kadah’tan önce Hakan çabuk davranıp topa dokunuyor. Rakip Hakan’ın ayağına takılıp düşüyor. Pozisyon kesinlikle bariz gol şansını engellemeye yönelik bir hareket değil. Sonuçta özellikle ikinci yarıda Ali Palabıyık’ın önemli sayılabilecek kritik pozisyonlardaki kararları maçın gidişatına direkt olarak etki etti.
4 (Hakan ÜNSAL-Hürriyet) Maça iyi başladığını sanıyorsunuz fakat bir bakıyorsunuz net pozisyonlarla karşı karşıya kalan Muslera oluyor. Maçın son bölümünde ağırlığını koyar diye bekliyorsunuz, ama fiziken düşmüş oluyor ve maç kazanamıyordu.Kupa, Galatasaray için son kale. Dolayısıyla bu maçlar, oyuncuların farklı oynadığı ve az hata yaptığı karşılaşmalar olmalı.
5 (Serhat ULUEREN-Vatan) Fizik desen onda. Eminim six packleri de vardır karnında. Boy pos yine onda. Gözler, burun, jöleli saçlar tek kelimeyle harika. Ne Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı, ne Çağatay Ulusoy ne de Kerem Bürsin eline su dökebilir. Ben yerinde olsam hemen başlarım modelliğe. Sonra da ver elini diziler ve reklamlar. Şu anda kazandığından kat kat fazla kazanır, kızları da peşinden koştururum Ali Palabıyık’ın yerinde olsam. Dünkü gibi maç yönetmeye devam ederse, en geç 1-2 sene sonra ya düdüğünü asar.
6 (Cüneyt Tanman-Meydan) Dün ilginç bir yarı final maçı izledik. Maçta her şey vardı. Net pozisyonlar, kartlar ve gollere bakınca ne müthiş maç diyen çıkabilir, ancak bunun sebebi iki takımın futbolları değil. Karşılaşma adeta jübile maçı gibi başladı. İlk 15 dakikada iki takımında yaptığı felaket defans hatalarının 5 tanesinin sonuncusunda Emre'nin golü geldi. Sonrasında Galatasaray bu golün üstüne yatmaya çalıştı. Rize ise bundan faydalanmak istese de, pek başarılı olamadı.
7 (Tanju ÇOLAK-Star) Riekerink’in oyuncu değişiklikleri beni de şaşırttı. Son bölümde Sabri niye oynadı. Bilal’in yerine oyuna girecek orta saha oyuncusu yok muydu? Bindik bir alamete gidiyoruz, kıyamete. Aslan iyi oynamasa da Podolski’nin son saniye golüyle bana göre finalist oldu.
8 (Levent TÜZEMEN-Takvim) Galatasaray tüm maçlarını kupada oynasaydı şimdi zirve yarışının ortağı olurdu. Bu yorumum "Galatasaray iyi oynadı" olarak anlaşılmasın. Çünkü ligde "sefiller"i oynayan Galatasaray kazandığı Rize maçıyla kupada yenilmezliğini sürdürdü. Galatasaray'ın kupa karnesine bakalım: 10 maç, 8 galibiyet, iki beraberlik..