SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş Çağlar Söyüncü için atak yapıyor

Beşiktaş Çağlar Söyüncü için atak yapıyor

Basında çıkan 'Çağlar Söyüncü Beşiktaş'a transfer oldu' haberlerinin ardından AMK Spor olarak sizler için transferde son durumu araştırdık.

Murat BOZKURT / AMK SPOR

Bilindiği gibi devre arası transfer sezonunda Kasım ayında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Altınordu Kulübü başkanı Seyit Mehmet Özkan, Çağlar transferi için bir görüşme yapmış, fakat bu görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmayarak, genç oyuncu Altınordu’da kalmıştı.

İKİ BAŞKAN CUMARTESİ BİR ARAYA GELİYOR

Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig’in 30. Haftasında Cumartesi günü oynanacağı Akhisar Belediyespor maçı öncesi iki başkan Fikret Orman ve Seyit Mehmet Özkan tekrardan bir araya gelerek, hem tesisleri gezecek hem de Çağlar Söyüncü transferi ile ilgili sıkı bir pazarlığa gireceği öğrenildi.

YURT DIŞINDAN DA TEKLİFLER GELİYOR AMA…

Altunordu kulübü genç oyuncu Çağlar Söyüncü’yü 2,5 milyon euro hatta 3 milyon euro’nun altına kesinlikle satmayı düşünmüyor. Genç futbolcuya özellikle Almanya olmak üzere yurt dışından bir çok kulüpten tekliflerin de geldiği öğrenilirken, bu kulüplerin 6, 7 kez Altınordu’ya gelip Çağlar’ın maçlarını izlediği ve istediği rakamlara yakın paraların verildiği de gelen haberler arasında. Fakat şu an için Altınordu başkanı Mehmet Özkan’ın devre arasında Beşiktaş’a vermiş olduğu “Öncelik Beşiktaş’ta” sözünün arkasında durduğu ve Beşiktaş’ın teklifine göre bir yol izleneceği öğrenildi.