SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Adnan Januzaj’dan milli çark

Adnan Januzaj’dan milli çark

Manchester United'ın genç yıldızı Adnan Januzaj, Belçika yerine artık Kosova Milli Takımı'nda oynamak istiyor.

Belçika Milli Takımı ve Manchester United’ın genç yeteneği Adnan Januzaj, Kosova Milli Takımı’nda forma giymek için harekete geçmeye hazırlanıyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Adnan Januzaj… Manchester United’ın Anderlecht altyapısında keşfettiği ve büyük umutlar beslediği genç futbolcu… Şimdi yaptığı milli takım tercihi nedeniyle yaşadığı sıkıntı ile gündemde…

 

Yaklaşık iki yıl önce 5 ülkeyi birbirine düşüren ve seçimini Belçika Milli Takımı’ndan yana yapan Januzaj, bu kararının pişmanlığını yaşıyor. Marc Wilmost ile yıldızı bir türlü barışmayan genç yetenek, şimdi seçtiği milli takımı değiştirmeye çalışıyor. Januzaj, Kosova Milli Takımı’nda forma giymek için UEFA’ya başvuru yapmaya hazırlanıyor.

 

Henüz kendisinden beklentileri yerine getiremeyen Adnan Januzaj, Belçika Milli Takımı formasını 6 kez giydikten sonra kararından dönmeye çalışıyor. 2014 yılında seçebileceği Türkiye, Belçika, Kosova, Arnavutluk ve Sırbistan ile aldığı karardan dönemeye çalışan 21 yaşındaki genç futbolcu, o dönem UEFA’ya kayıt olmayan Kosova’da oynayıp oynayamayacağını soruşturuyor.

 

Adnan Januzaj’ın, 2014 yılında milli tercihini yaptığı dönemde UEFA’ya kaydı bulunduğu için Türkiye, Arnavutluk ya da Sırbistan’da oynama şansı bulunmuyor.