SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rize’de tartışmalı kararlar! 2 kırmızı…

SÖZCÜ yazarı Selçuk Dereli, Rizespor - Galatasaray maçı hakemi Ali Palabıyık'ın temiz bir yönetim gösterdiğini ve iki takıma da gösterilen kırmızı kartın doğru karar olduğunu ifade etti.

20:31 -
Rize’de tartışmalı kararlar! 2 kırmızı…

Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Çaykur Rizespor – Galatasaray maçında tartışmalı bir pozisyon yaşandı. Maçın 65. dakikasında Hakan Balta, savunma arkasına atılan topta Deniz Kadah ile ikili mücadeleye girdi. Topa arkadan kayarak müdahale etmeye çalışırken Rizesporlu oyuncu düştü. Pozisyonu faul olarak yorumlayan hakem Ali Palabıyık, deneyimli oyuncuyu direkt kırmızı kart ile oyundan attı.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Usta hakem ve yazarlarımızdan Selçuk Dereli, Ali Palabıyık’ın verdiği kırmızı kartın doğru karar olduğunu söyledi. Hakan Balta’nın sağ ayağı ile top müdahale ettiğini belirten Dereli, sol ayağı ile de Hakan’ın rakibe kontrolsüz girdiğini ve kırmızı kart kararının doğru olduğunu savundu.

Dereli, “Hakan sağ ayağı ile topa müdahale ederken, sol ayağı ile de rakibi düşürdü. Böyle bir pozisyonda bu kadar kontrolsüz girmemek gerek. Dolayısıyla kırmızı kart kararının doğru olduğunu düşünüyorum. Rizesporlu oyuncuya gösterilen ilk kırmızı kart da doğru. Hakem iyi bir maç yönetti” dedi.

dereli-125123

Son güncelleme: 21:09 20.04.2016