SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Finansal Fair Play kıskacı, UEFA’dan alınan Avrupa cezası, lige ve Avrupa’ya erken veda… Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan ve elinde sadece Ziraat Türkiye Kupası kalan Galatasaray, şimdiden gelecek sezonun planlarını yapmaya başladı. Öncelikle teknik direktör sorununu çözmek isteyen sarı-kırmızılılarda ibre Mircea Lucescu’ya döndü.

Bu sezon yaşanan hayal kırıklıklarını önümüzdeki yıl taraftarına unutturmak isteyen Galatasaray yönetimi, Shakhtar Donetsk’i başarıdan başarıya koşturan Mircea Lucescu ile büyük ölçüde anlaştı. Fanatik’ten M.Çağrı Davran’ın haberine göre Rumen çalıştırıcı, sarı-kırmızılı yönetimin teklifine büyük ölçüde evet diyecek.

BÜYÜK ÖLÇÜDE ANLAŞMA SAĞLANDI

Bir süredir çok gizli bir çalışma yürüten ve detayları yakın çevresinden bile gizleyen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mircea Lucescu ile bire bir görüştü ve projelerini anlatarak 12 yıl sonra Ukrayna'dan ayrılmaya ikna etti. Lucescu ailesine çok yakın bir kaynak bu kez ayrılığın yakın olduğunu, “Ukrayna'dan ayrılıyor. Yeni adresi yüzde 85 Galatasaray olacak” sözleriyle özetledi.

Lucescu – Özbek görüşmeleri, sadece bir prensip anlaşmasıyla da sınırlı kalmadı. Rumen teknik adamın, ekibi bile hazır. Yunanistan'ın Xanthi takımını çalıştıran ve bu ekiple sözleşmesi bitecek olan oğlu Razvan da İstanbul'a gelecek. Yanında bir Türk de isteyen deneyimli hocanın tercihi, Beşiktaş ve Galatasaray'dan öğrencisi Emre Aşık oldu.