SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“İçerliyorum”

“İçerliyorum”

Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray'a 3-1 yenilen Rizespor'da teknik direktör Hikmet Karaman, karşılaşmayı değerlendirdi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Galatasaray’a 3-1 yenildikleri maçın başında kaçırdıkları pozisyonun oyunun gidişatı açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Bunu söylerken oyuncumu demoralize etmek istemiyorum ama büyük bir takıma karşı oynuyorsunuz. Buraya gelmeden taktik konuşmasında ve maça çıkarken de Eto’o yu örnek verdim. Karşı karşıya kaldığı pozisyonda vurmuyor, yana çıkarıyor. Çünkü bizim Akhisar, Sivas ve Kayseri maçında buna benzer bireysel aksiyonlarımız oldu. Yanımızdakine çıkarsak boş kaleye attıracağız. Böyle bir pozisyonda dörde biriz. Golü atacaksın. Ne oldu? Mağlup duruma düştük. 10 kişi kaldık, ikinci golü yedik. Bu bizi demoralize etti. Rakip takıma da bu durum olağanüstü bir kendine güven verdi. Nihayetinde oynadığımız takım Galatasaray. Bizde eksik oyuncular var, onlarda da. Bakıldığında Kweuke, Eren ve Koray gibi oyuncularımız yok. Kapasitemizi sınırlayarak oynuyoruz” dedi.

‘KIZIYORUM, İÇERLİYORUM’

Makiadi’ye verilen kırmızı kartın ağır olduğunu ifade eden Karaman, “Deniz Kadah’ın attığı gol ofsayt mı, değil mi bilemiyorum. Hakan Balta’nın kırmızı kartı da ağır olabilir. Kızıyorum, içerliyorum ama bir de dönüp baktığında kapasitemizin üstüne çıkarak bu kadar zorluyoruz. 3’üncü golde savunmada 3 kişiyiz. Ama Podolski vurdu, gol yaptı. Sonunda bizim Ahmet pozisyonu gol yapsa maç 2-2’ye gelecekti. Fazla da içerlenip sinirlenmeye gerek yok. Soğukkanlı olunca olay bu. Fazla uzatmaya gerek yok” ifadelerini kullandı.