SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan taviz yok

Fenerbahçe, Gökhan, Mehmet Topal ve Caner’e zam yapmayacak. Üç yıldıza da maç başı ücreti olmayan ve 2.5 milyon Euro’yu geçmeyen sözleşmeler önerilecek, kabul edenler kalacak.

Güncellenme: 08:15, 20/04/2016
Aziz Yıldırım’dan taviz yok

İç transferde terlemesi beklenen Fenerbahçe, yol haritasını belirledi. Başkan Aziz Yıldırım, üç yıldıza zam yapmama kararı aldı.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Sözleşmesi bitecek Gökhan Gönül, Mehmet Topal ve Caner Erkin için, önceki gün, “İsteyen istediği yere gider, sözleşme arttırmak için haber yaptırmasınlar” çıkışında bulunan Başkan Aziz Yıldırım'ın direktifi doğrultusunda çalışmalar başlıyor. Hafta sonunda üç yıldızın menajerleriyle görüşülecek. Beşiktaş'ın da talip olduğu futbolculara ‘taviz yok' mesajı verilecek.

 

TAKTİK İŞE YARAMAZ

2 milyon Euro garanti ödenen Topal ile senelik 1.7 milyon Euro alan Gökhan ile Caner'in maç başı paralarıyla birlikte kazançları 2.5 milyon Euro'yu aşıyordu. Yeni sezonda ise garanti ücretler 2.5 milyon Euro dolayına sabitlenecek ancak maç başı ödemesine bu kez başvurulmayacak. Böylece üç yıldıza da zam yapılmamış olacak. Yönetim, fiyat arttırma taktiklerine de kapıyı kapatacak. İsteyen kalacak, istemeyen gidecek.

Yayınlanma Tarihi:08:13,