SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nani’nin arkadaşı imparatorluk peşinde

Fenerbahçeli Nani'nin de desteklediği thaibox Sporcusu Deno El Sueno dünya şampiyonasına katılabilmek Thailandlı Pralomran'a karşı dövüşecek.

12:36 -
Nani’nin arkadaşı imparatorluk peşinde

Fight Night Turkey ile Thailand Prestig müsabakası nefesleri kesecek. 23 Nisan’da Almanya’da Neu İsenburg kentindeki organizasyonun adı “İmparator”. Fight Night Turkey ile Thailand Prestig arasındaki mücadeleyi kazanan dünya şampiyonasında dövüşmeyi hak edecek. Fenerbahçeli futbolcu Luis Nani, arkadaşı olan Deno El Sueno’yu destekliyor.

52 profesyonel maça çıkan Deno El Sueno lakaplı Türk Sporcu, 2006-2007 yıllarında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında 75 kiloda mücadele etti. Bu mücadelede ise 80 kiloda dövüşecek. Deno El Sueno, Taylandlı Chong Pralomran’a karşı ringe çıkacak. Rakibi Tayland’ın en iyi dövüşcülerinden ve 180’den fazla maça çıktı. Öte yandan Deno El Sueno’nun rakibi geçtiğimiz yıllarda Lumpini Station’da Tayland Kral Kupası’nı kazandı.

Fight Night Turkey ile Thailand Prestig müsabakası thaibox kurallarına özgü yapılacak. 3 raunttan oluşacak mücadele 3’er kere 3 dakikalık raunttan oluşacak.