SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönem rekor transfer ücretiyle Beşiktaş’a giden Fazlı Ulusal, önümüzdeki hafta Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un yapılacak mali genel kurulunda mevcut yönetimin ibra edilmesi halinde kulüp başkanlığına adaylığını koyacağını açıkladı.

Antalya merkezli yayın yapan Kanal V’deki Kale Çizgisi programında konuşan Ulusal, gelecek hafta yapılacak mali genel kurulda mevcut Başkan Gültekin Gencer’in kendisini aklamak için yollar aradığını savundu. Kulübün hisselerinin büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Antalyaspor Kulübü Derneği’nin Başkanı Nafız Tanır’ın da tutumunu merak ettiğini söyleyen Ulusal, şöyle konuştu:

“Eğer mali genel kurulda Gültekin Gencer aklanırsa Dernek Başkanı Nafız Tanır konusunda söyleyeceklerim olacak. Gültekin Gencer ve yönetimi aklanırlarsa bunun altında çok kişi kalacak. İbra için elini kaldıran herkesin yolsuzluğun içerisinde olduğunu düşüneceğim. Antalyaspor’da büyük bir temizlik yapılması gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de eski başkanlar da benim gibi düşünüyor. Gültekin Gencer’in arkasında nasıl bir güç var, merak ediyorum. Nasıl kulüp içerisinde bu kadar kolay at koşturuyorlar bilemiyorum.”

Bursaspor’da Erkan Körüstan başkanlığındaki yönetimin ibra edilmediğine dikkat çeken Ulusal, “Antalyaspor’da da aynısı yapılmalı. Mali genel kurulda mevcut yönetim ibra edilirse, başkanlığa adaylığımı koyacağım. Kulübün içerisinde yapılan harcamaları, belgeleri görebilmek için aday olacağım. Kazanıp kazanmamam önemli değil.” ifadelerini kullandı.