SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Totti ile Spalletti kavga etti

Totti ile Spalletti kavga etti

AS Roma'nın efsane ismi Francesco Totti ile bir türlü yıldızının barışmadığı Teknik Direktör Luciano Spalletti arasında sular durulmuyor.

AS Roma’nın efsane ismi Francesco Totti ile bir türlü yıldızının barışmadığı Teknik Direktör Luciano Spalletti arasında sular durulmuyor. İkilinin 3-3 berabere kaldıkları Atalanta maçı sonrası sözlü kavga ettiği, hatta itiştikleri öne sürüldü.

Ligin 33. haftasında deplasmanda Atalanta karşısında 3-2 geriye düşerken beraberliği kaptan Totti’nin golüyle elde eden Roma kanadında gerilim yaşandı. İtalyan basınında yer alan haberlere göre, karşılaşma sonrası soyunma odasına giderken Spalletti ve Totti arasında ciddi bir sürtüşme yaşandı. Olaya tanık olanların sızdırdığı bilgilere göre Spalletti oyuncularına, “10 yıldır b..tan bir figür ortaya koyuyorsunuz” diye çıkıştı.

SPALLETTI’DEN TOTTI’YE: “GECE 2’LERE KADAR KAĞIT OYNUYORSUN”

Bunun üzerine Totti de altta kalmayınca teknik adam onu, “Sen kapa çeneni. Sen de gece 2’lere kadar kağıt oynuyorsun. Sonra bakın maçları kazanamıyorsunuz” diye azarladı.

Hıncını alamayan Spalletti, öfkesini basın toplantısında da sürdürdü. 86. dakikada beraberlik golünü kaydederek, Totti’nin takımı kurtardığı yorumlarına sinirlenen Spalletti, “Evet Totti güzel bir gol kaydetti, ama o tek başına hiçbir şeyi kurtarmadı. Maçı takım kurtardı. O da takımın bir parçası” diye konuştu.

SPALLETTİ İDDİALARI YALANLADI

Spor gündeminin ilk sıralarına yerleşen haberlerin ardından kulübün internet sitesinden bir açıklama yapan Luciano Spalletti, karşılaşma sonrası oyuncularına soyunma odasına girerken bir şeyler söylediğini, ancak fiziksel itişme ve sözlü tartışma yaşadıkları iddialarını yalanladı. Ocak ayında ikinci kez takımın başına getirilmiş olan Spalletti ile kariyerinin tamamını bu kulüpte geçirmiş olan Totti arasındaki gerginlik Şubat ayında başlamıştı. Karşılıklı yapılan sert açıklamalar sonucu, Spalletti ile artık forma şansı bulamayan Totti, Palermo maçı kadrosuna alınmamıştı.

Kariyerini yedek kulübesinde sonlandırmak istemeyen Totti, Spalletti’ye cephe alırken, kulüp yönetimi ise İtalyan çalıştırıcıdan yöne tercihini kullanmıştı. Yönetim, 1 yıl daha oynamak isteyen Totti’nin artık sahada değil, yönetim kadrosunda yer almasını istiyor.