SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Etimesgut’ta hedef Süper Lig

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta ligin bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Etimesgut Belediyespor’da hedef PTT 1. Lig değil Süper Lig olarak belirlendi.

Güncellenme: 10:28, 18/04/2016
Etimesgut’ta hedef Süper Lig

Etimesgut Belediyespor Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta elde ettiği şampiyonlukla 2. Lig’e yükselirken büyük bir başarıya imza attı. Hiç ara vermeden Ankara Amatör Lig, Ankara Amatör Süper Lig, Bölgesel Amatör Lig ve 3. Lig’de şampiyonluk elde eden siyah, beyazlılar hedefi yüksek koydu. Gelecek sezon 2. Lig’de PTT 1. Lig'e çıkma mücadelesi verecek olan Başken ekibi hemen ardından Süper Lig'e çıkmayı hedefliyor. Ligin 36. haftasından Ankara derbisinde Adliyespor ile karşılaşacak olan Etimesgut Belediyesporlu futbolcular, teknik ekip ve yöneticiler bu maç öncesi şampiyonluk pastası kestiler. Başkan Hasan Kartal futbolculara pasta ikramında bulundu.

Şampiyonluk sonrası duygularını ifade eden Kulüp Başkanı Hasan Kartal, tüm camia olarak kenetlendiklerini dile getirerek, şunları söyledi:

“Bu kenetlenme bir savaş gibiydi. Bu savaşı bizim kazanmamız mümkün değil. Bu savaşa başladık tatlı savaşı bu çocuklarla becerdik ve kazandık. Bundan sonra önümüzde ki sezonu düşünüyoruz. Bununla birlikte Süper Lig'de ne olacağımız düşünmeye başlıyoruz. Ne yapmamız gerektiğini, stadımızı, tesislerimizi, yapılanmamızı, ekonomik gücümüzü dünden itibaren düşünmeye başlamıştık. Bugünden itibaren daha çok düşünmeye başladık. Etimesgut 550 bin nüfuslu bir ilçe. Bu takım burada doğdu, Ankara'da büyüyecek ve Türkiye'de kollarını açacak. Türkiye'nin bir takımı olarak inanın ve biz inanıyoruz Süper Lig'de iyi bir takım olacağız.”

Şampiyonluk primlerini henüz ödemediklerini dile getiren Kartal, cepte ne kaldıysa onu dağıtacaklarının altını çizerken, takım kaptanı Murat Hacıoğlu ise prim tutarının belli olmadığını başkanın gerekeni yapacağını kaydetti. Bunun üzerine Başkan Kartal'ın borçlarını, primleri ve maç başlarını ödediklerini hatta futbolculardan alacaklarının olduğunu söylemesi kahkahalara neden oldu.