SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ahmet Çakar: “Fenerbahçe senin malın değil”

Ahmet Çakar: “Fenerbahçe senin malın değil”

Ahmet Çakar, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın basın toplantısında kendisine yönelik sözlere sert yanıt verdi.

Futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Aziz Yıldırım’ın sözlerine Beyaz Futbol programında yanıt verdi. Yıldırım’ı diktatörlükle suçlayan Çakar, Fenerbahçe başkanının başarısızlıkları gölgeleme çabası içinde olduğunu ve 20 milyon Fenerbahçe taraftarlarını aptal yerine koymaya çalıştğını ifade etti.

İşte Çakar’ın sözleri:

“18 Nisan 2016 Fenerbahçe için acı bir gün… Bugün 45 dakika 1 saat boyunca Aziz Yıldırım suçlayıcı, hedef gösterici konuşmasını yaptı. Hiç bu olayları yaşamayan, suçlanmayan ve hedef gösterilmemiş insanlardan bir olmasıam bile.. Ahlaksız dediği, şu dediği, bu dediği insanların haksız olduğunu düşünsem bile. 20 milyon Fenerbahçeli’ye soruyorum. Fenerbahçe şampiyonluğun 5 puan gerisinde, Aziz Yıldırım bir diktatöryal yönetim olarak şunu çok iyi yapıyor. 1- gündem değiştiriyor. 2- muhalif seslere çok tehditkar konuşuyor.3- Manasız yere çok suni düşmanlar yaratıyor. 4- Medyaya gözdağı veriyor.”

“Bu tipik bir diktaröryal yönetim şeklidir. 20 milyon gönül vermilş Fenerbahçeli’yi, 20 milyon insana aptal muammelesi yapıyor. Yapılan abuk sabuk transferler sebebiyle kovduğu Terraneo’nun sebebi Rasim mi, Şansal mı? Sen koltuğunu ilelebet korumak, mevcut başarısızlıkları, yaptığın hataları örtmek için Femnerbahçe’nin yetiştirdiği değerleri mundar edip, Fenerbahçe’nin tarihine geçmiş hocaları ahlaksızlıkla suçluyorsun. Antrenör getirirken risk aldım dedin. En büyük hatayı nerede yaptı Fenerbahçe senin malın değil, 20 milyonun malıdır. Fenerbahçe senin deneme tahtan değildir. Fenerbahçe’yi deneme tahtası gibi kullandın.Kimse 100 küsür milyon çınarı deneme tahtası yerine koyamaz. 2 spor yorumcusu, 2 antrenörü hedef göstererek, gördüğümüz o çığın gelmesini engelleyemez..”

“Sana bir telefon kadar yakınım. Yüreğin varsa eşit şartlarda görüşürüz. Sen seni şampiyon yapan adama ahlaksız diyecek kadar alçaldın. Aykut Kocaman niye bu kulübe giremez o da ahlaksız. 3 Temmuz’da dimdik durdu o insan. Sıkıştın mı paralel çamurlara at. Ben hayatımda paralel tanımı yapan hakim savcı tanımam.”