SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zoru kolay yaptı

Fenerbahçe derbide de takılınca şampiyonluk yolundaki en büyük avantajı yakalayan Beşiktaş, bana göre kalan maçlarındaki en önemli deplasmanından çok önemli bir üç puanla ayrıldı. Sivasspor'un küme düşme noktasında ligin dibinde verdiği mücadele de bu maça ayrı bir anlam katmıştı. Bu kadar direnmelerine rağmen güçleri yetmedi. Siyah-beyazlılar psikolojik üstünlüğü tamamen ele geçirdi. Rakibinizden önce oynamak zordur, ancak kazanırsanız bu kez siz rakibinizi zora sokarsınız. Beşiktaş zoru kolay yaptı, Fenerbahçe'yi de iyice baskı altına aldı.

Kara Kartal'ın en büyük özelliği disiplinle oynaması. Kendinden emin ve sabırlıydı Beşiktaş, dün şampiyon gibi oynadı.

ŞAMPİYONLUĞA İNANMIŞLAR

Maçın ilk yarısında çok kontrollüydüler. Rakibin üzerine gitme noktasında aceleci davranmadılar, tedbiri de elden bırakmadılar. Ancak ikinci yarıda rakibin açıklarını değerlendirerek golü buldular. Beşiktaş sahada “Ben bu maçı kazanırım” havasındaydı. Zaten önemli olan da buydu. Kerim-Gomez verkaçında Alman golcü güzel tamamladı. İkinci gol zaten maçı bitirdi. Şenol Güneş'i tebrik etmek lazım. Oyuncularını bu maça ve şampiyonluğa inandırmış. Artık her şey ellerinde. Büyük hatalar yapmazlarsa ipi göğüslerler. Sivasspor, haddini bilerek oynadı ama gücü yetmedi. Son dakika golü sadece teselli oldu. Bundan sonra işleri hiç kolay değil.

PENALTI DOĞRUYDU

Mario Gomez'in İbrahim tarafından düşürüldüğü pozisyonda hakemin verdiği penaltı kararı ve sarı kartı doğruydu. Halis Özkahya pozisyonu iyi süzdü. Maç boyunca hakemi zorlayacak bir pozisyonda olmadı açıkçası.

Yazarın Diğer Yazıları