SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Üç güreşçi daha Olimpiyat vizesini aldı

Üç güreşçi daha Olimpiyat vizesini aldı

Dünyanın en büyük spor müsabakası olarak kabul edilen Olimpiyatlara güreş kategorisinde 3 sporcu daha adını yazdırdı. Sırbistan’ın Zrenjanin kentinde yapılan Rio Olimpiyatları Avrupa Kıtası Eleme Müsabakaları'nın son gününde 3 milli güreşçi Rio vizesini aldı.

Amerika’da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası’nda 4 kota alarak Rio’ya gitme hakkı kazanan milli mayolara 3 isim daha eklendi.

Amerika’da Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Selim Yaşar ve Elif Jale Yeşilırmak ile kota kazanan milli güreşçilerimiz ilk kalifikasyon turnuvasına 14 kişi ile katıldı.

Sırbistan’ın Zrenjanin kentinde yapılan Rio Olimpiyatları Avrupa Kıtası Eleme müsabakalarının ilk ve ikinci günlerinde mindere çıkan 10 sporcumuz elenmişti. Son gün mindere çıkan 4 sporcudan üç tanesi Rio kotası almayı başardı. Bülent Bölükbaşı, Yasemin Adar ve Buse tosun ile 3 kota kazanan millilerle birlikte kota sayısı 7 oldu.

Millilerimizde kota alamayan 11 sporcumuz ise bu hafta Moğolistan ve Mayıs ayında İstanbul’da yapılacak olan son kalifikasyon turnuvasında kota almaya çalışacaklar.

Rio Kotası alan sporcular şöyle;

Kadınlar: 58 KG Elif Jale Yeşilırmak, 69 KG Buse Tosun, 75 KG Yasemin Adar

Erkekler: 130 KG Rıza Kayaalp, 125 KG Taha Akgül, 86 KG Selim Yaşar, 97 KG İbrahim Bölükbaşı