SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’nin ilk hedefi Löw!

Fenerbahçe’nin ilk hedefi Löw!

Fenerbahçe'de Pereira'nın suyunun ısınmasının ardından başkan Aziz Yıldırım yeni arayışlara girdi. Sarı-lacivertlilerin ilk hedefi Alman Milli Takımı'nın teknik patronu Joachim Löw. Fenerbahçe'nin Löw'e hem milli takımı hem de Fenerbahçe'yi çalıştırma teklifi yaptığı iddia ediliyor.

Yeni sezonda görevine devam etmesi beklenmeyen Teknik Direktör Vitor Pereira'nın yerine Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın gönlünde yatan isim belli. Yıldırım'ın Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ü takımın başına getirmek istediği iddia edildi. Yıldırım, Löw ile sezon başında da temasa geçmiş ancak tecrübeli çalıştırıcı Almanya ile Avrupa Şampiyonası'na konsantre olduğunu belirterek turnuva sonrasında görüşebileceklerini işaret etmişti.

Aziz Yıldırım'ın Löw için maddi olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağı belirtiliyor. Öyle ki sarı-lacivertlilerin, Alman teknik adama, hem Almanya'yı hem de Fenerbahçe'yi aynı anda çalıştırmayı da teklif ettiği gelen haberler arasında. Joachim Löw, teknik adamlık kariyerinin henüz başında 1998-99 sezonunda F.Bahçe'yi çalıştırmış, başarısız geçen sezonun ardından bir süre Adanaspor'u idare etmişti.

Sözcü / Gazete

Aziz Yıldırım'ın ilk hedefi Löw! spor haberleri