SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında oynanan Medicana Sivasspor – Beşiktaş maçından sonra Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz’ın Beşiktaşlı oyuncu Necip Uysal ile ilgili yaptığı açıklamanın yankıları sürüyor. Odyakmaz, Beşiktaş maçı sonrası gazetecilerle bir araya gelmiş ve “Beşiktaş’ta bütün futbolcular iyi. Hangisine b.. atacaksın? En kazması Necip” sözlerini sarf etmişti.

Beşiktaş JK’den yapılan açıklamada, “Dün Sivasspor Başkanı Mecnur Odyakmaz ile basın mensupları arasında yapılan bir sohbet sırasında, Sivasspor Başkanı'nın futbolcumuz Necip Uysal hakkında yakışıksız ve değerimizi rencide edecek şekilde konuştuğu basına yansımıştır.” denilerek şu ifadelere yer verildi:

“Necip Uysal, Beşiktaş'ın alt yapı geleneğinin bir sonucu olarak Futbol Takımımıza değer ve güç katan kaptanımızdır. Son yıllarda giderek artan performansı ile Beşiktaş'ın hemen her mevkiinde oynayan ve kendisine verilen görevleri layıkıyla yapması ile takımımız için güven veren bir futbolcumuz olarak öne çıkmıştır.

Beşiktaş'ın Öz Kaynak Düzeni’nin övüncü Necip Uysal'a dönük bu garip ve haksız yaftalama Beşiktaş camiası tarafından yadırganmış ve futbolcumuzun hak etmediği biçimde basına yansıması tepki çekmiştir. Bu vesileyle rakip takım yöneticilerinin Beşiktaş takımı hakkında yaptıkları yorumlarda daha dikkatli ve duyarlı olmasını bir kez daha hatırlatırız. Kamuoyuna duyurulur.”