SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avcı: “Çok rahat bir galibiyet…”

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gaziantepspor karşısında güzel oynadıklarını ve yarışta üçüncülüğü yakalamak istediklerini ancak bulundukları sıralamayı da pekiştirmek istediklerini söyledi.

16:33 -
Avcı: “Çok rahat bir galibiyet…”

Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu’nun 29. haftasında Medipol Başakşehir, Gaziantepspor’u 4-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrası Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abcullah Avcı, açıklamalarda bulundu. Avcı, şöyle konuştu:

“İlk planımız maça baskılı başlamaktı. Özellikle önde oynayan oyuncularımız ve beklerimizin ayaklarının çizgiye basmasını ve öne doğru oynamasını istedik. Golü bulmak, arkasından duran top çalıştığımız pozisyonlardı. Ve oyunun başında skoru elimize aldık. 30. dakikada rakibin eksik kalması bize avantaj yakalattı. Bazen tempoyu düşürerek bazen yükselterek çok rahat bir galibiyet alarak bugünü bitirdik. Bugün itibariyle yarışta üçüncülüğü yakalamak istiyoruz ama dördüncülüğe de pekiştirerek aşağılardan uzaklaşmak istiyoruz. Bir haftayı da kazanarak kapattık. Yerimizi de kaybetmiyoruz. Ligin sonu gelirken önümüzdeki hafta yine içeride oynayıp o maça hazırlanacağız.”